TITULA SE REŠAVA U POSLEDNJEM KOLU: Liverpul slavio u Sautemptonu i prišao Sitiju na bod (VIDEO)

17.05.2022. 22:40
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Ne predaju se Crveni.

Fudbaleri Liverpula slavili su posle prekoreta protiv Sautemptona (1:2) u zaostaloj utakmici pretposlednjeg kola Premijer lige.

NEMA PLAĆENIJEG OD NJEGA: Šaćiri zarađuje najviše u MLS-u

ITALIJANI JAVLJAJU: Di Marija je crno-beli!

ČEFERIN O FINALU LIGE ŠAMPIONA: Ne bih se usudio da prognoziram pobednika

Redsi su ovim trijumfom smanjili zaostatak u odnosu na prvoplasirani Mančester siti, sada je minus jedan pred poslednju rundu kada Liverpul dočekuje Vulverhempton, dok Građani igraju na Etihadu protiv Aston Vile.

Kao i u prethodnom meču u prvenstvu, protiv Aston Vile, Liverpul je prvi primio gol. Strelac je bio Nejtan Redmond u 13. minutu, trener gostiju Jirgen Klop se žalio da je golu prethodio faul, ali glavni arbitar Martin Etkinson je ostao pri svojoj odluci.

Nedugo zatim zatresla se i mreža domaćina, ali je Firmino bio u malom ofsajdu. U 27. minutu nije bilo dileme, sjajno su kombinovali gosti, Žota je dodao do Minamina koji je iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao gola Forstera za 1:1. Japanac se nije radovao, pošto je prošle sezone nastupao za Svece kao pozajmljen igrač.

Treba istaći i da je Klop napravio čak 9 izmena u odnosu na meč finala kupa protiv Čelsija. A u drugom poluvremenu je na teren poslao Hendersona, kao i najboljeg džokera ekipe Origija.

Belgijanac je u igru ušao u 65. minutu, a preokret je stigao samo dva mintua kasnije. Doduše nije Origi učestvovao u akciji kod gola, pošto je Matip odreagovao sjajno posle kornera i glavom prevario Forstera.

Svi mečevi poslednjeg kola se igraju u nedelju od 17 časova.