15°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

TOTALNA LUDNICA U ENGLESKOJ: Titula ostaje na Etihadu, Siti dao tri gola za pet minuta, pirova pobeda Liverpula

22.05.2022. 18:57
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Neverovatan finiš sezone.

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su osmu titulu šampiona Engleske, u poslednjem kolu su bili bolji od Aston Vile 3:2.

SRBIN OSTAJE U PREMIJER LIGI: Matić postaje saigrač Aleksandra Mitrovića

Marko Jovičić za SD: Ispisali smo novu stranicu istorije Veleža! Pobeda za sina Ivana i sve Rođene!

POTRES U HRVATSKOJ: Bivši as Partizana preuzima Dinamo Zagreb!

Neverovatna završnica engleskog šampionata, Građani su imali sve u svojim rukama, pobeda im je garantovala odbranu titule, ali su u meč ušli stegnuto, kao da su čekali da Liverpul prvi napravi potez. Taj pristup ih je koštao već u prvom poluvremenu.

Keš odlično odreagovao na centaršut Dinja i glavom matirao Edersona za potpuni šok na Etihadu. U nastavku su domaći krenuli svim silama na gol Olsena. Međutim, u 69. minutu se ponovo zatresla mreža Sitija. Strelac - Filipe Kutinjo. Sjajno je omaleni Brazilac odreagovao i doveo svoj tim do prednsoti od 2:0.

U tim trenucima Liverpul i Vulverhempton su igrali 1:1, pa je i dalje titula bila u rukama tima Pepa Gvardiole.

Ali od 76. minuta kreće totalna rapsodija Mančestera, za pet minuta su postigli tri gola. Gundogan, Rodri, pa onda još jednom Gundogan za apsolutni haos na tribinama Etihada. Izdržali su do kraja i osvojili šestu titulu u poslednjih 11 godina.

Liverpul je takođe uspeo da preokrene protiv Vulverhemptona 3:1, strelci su bili Mane, Salah i Robertson, uz gol Pedra Neta za Vukove, ali slaba je to uteha za Crvene.

Od ostalih mečeva Totenhem je opravdao ulogu favorita na gostovanju Noriču, bilo je 5:0 za tim Antonija Kontea i oni će uz Mančester siti, Liverpul i Čelsi igrati sledeće sezone u Ligi šampiona.

U Ligu Evrope će Arsenal i Mančester junajted, dok će Vest Hem u Ligu konferencija.

Iz lige su ispali Norič, Votford i Barnli.