RAPSODIJA CRNO-BELIH u SENTI: Partizan RAZBIO TSC

29.11.2020. 16:28
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Miroslav Todorović
Meč 16 kola.

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti TSC sa 4:0 u meču 16. kola Superlige Srbije. Bilo je ovo jedno od najboljih izdanja crno-belih u poslednje vreme, a svakako najbolje od kada je Aleksandar Stanojević došao na klupu Partizana.

OSTANI KOD KUĆE I UŽIVAJ – Častimo te sa 1.500 RSD i 200 spinova!

MIJATOVIĆ KRITIKUJE: Zidan kora da uvidi svoje greške

PITANJE ŽIVOTA I SMRTI: Marko Nikolić postaće HEROJ Lokomotive, potrebno je da OVO uradi!!

Crno-beli su imali i poseban imperativ na ovom meču. Od ulaska u elitni rang srpskog fudbala, tim iz Bačke Topole nije izgubio od Parnog valjka. Oba prethodna meča završena su nerešenim rezultatom (po 1:1). Podsetimo, TSC je odoleo u Humskoj prvog septembarskog dana prošle godine, dok je 22. februara ove bio isti rezultat.

Aleksandar Stanojević je među stative vratio Vladimira Stojkovića., a prvo poluvreme je proteklo u maloj inicijativi gostiju i može se reći da je 0:1 i bio pravedan rezultat. Holender je istrčao dobro u 23. minutu i doneo vođstvo Partizanu.

TSC se nosio do 60. minuta, ali onda je u igru ušao Sejduba Suma i domaći su za samo dva minuta primili dva gola i sve je bilo odlučeno. Prvo je akcija Jojić-Holender- Suma donela 0:2, a odmah je zatim je Sejduba uzvratio asistenciju Holenderu i svima je bilo jasno da je pobednik odlučen posle tih 0:3.

Takuma Asano je promašio više dobrih prilika i na kraju je uspeo da pogodi za velikih 0:4. Moglo je biti ubedljivije, ali i domaćin je mogao da postigne neki pogodak. Ko zna šta bi se desilo da su kojim slučajme u 60. minutu poravnali rezultat. Ipak, samo stotinak sekundi posle te šanse bilo je tri gola prednosti za Partizan i nije bilo dileme ko će osvojiti bodove.

Pravdu je delio Nenad Minaković, a pomagali su bmu Svetozar Živin i Milan Šutulović.

Dešavanja na ovom meču iz minuta u minut možete pratiti ovde.

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Nenad Minaković nije hteo da nakondi nijedan minut
89. minut
Jasno je da sada svi žele samo da se što pre završi utakmica
80. minut
Duronjić je imao priliku da smanji rezultat, ali nije bio precizan
71. minut
0:4!!! Pogađa i Asano. Suma je pucao odbranili su se domaći, ali ovoga puta je Japanac bio priseban i povisio vođstvo
68. minut
Filipović opet dobro brani. Šutirao je Takuma Asano

62. minut
Suma je ukrao loptu dodao Holenderu za 0:3
61. minut
Suma posle akcije Jojića i Holendera povisuje na 0:2
61. minut
Miloš Jojić i Sejduba Suma su ušli u igru
60. minut
Đuro Zec bez problema prolazi pored Miljkovića, ali Urošević je pribrano otklanja opasnost
52. minut
Šćekić puca iz izgledne pozicije, ali blokran je. Samo korner za goste.
50. minut
Šćekić puca pored gola, a u kontri Lukić odlično puca. Stojković uz mnogo muke hvata loptu
47. minut
Obrukao se Takuma Asano. Išao je jedan na jedan na jedan Filipovićem. Pokušao da ga lobuje, ali lopta je stigla na nekih metar visine
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Miljković početnički udara loptu rukom i zasluženo dobija žuti karton. Domaći su tražili penal, ali ništa od toga
44. minut
Filip Holender opet u prilici. Šutirao je preko gola
40. minut
Isto kao i pre tri minuta. Milićević puca, ali Stojković rutinski hvata
37. minut
Milićević je vrlo slabo šutirao i Stojković je lako uhvatio loptu
28. minut
Opet zicer za Asana, ali oklevao je i blokirao ga je Babić. Posle kornera Vujčić puca glavom preko gola
26. minut
Asano je prošao i golmana gostiju, ali pogađa samo spoljni deo mreže

23. minut
GOOOL! Holender je lepo primio loptu i uspeo da savlada Filipovića. Partizan prvi put u istoriji vodi protiv TSC-a
20. minut
Jug Stanojev puca, ali nije uspeo da pogodi okvir gola Vladimira Stojkovića
16. minut
Žuti karton za igrača Partizana i crnogorskog reprezentativca Igora Vujačića, posle neopreznog starta

FK Partizan

9. minut
Filip Stevanović odličnim driblingom ulazi u šansu. Filipović sigurno hvata loptu