19.04.2024.
117.1474
110.1009

PRŠTALO U RIMSKOM DERBIJU: Golmani OSRAMOTILI duel Rome i Lacija! Prekinut FANTASTIČAN niz! (VIDEO)

26.01.2020. 20:21 22:44
Rim
Rim / Izvor: Reuters
Navijači napravili spektakularnu koreografiju.

Veliki derbi rimskog fudbala između Rome i Lacija završen je bez pobednika (1:1). Konačan rezultat postavljen je već u prvom poluvremenu, posle katastrofalnih grešaka golmana obe ekipe koji su, praktično, i obeležili duel Vučice i nebesko-plavih.

SAVO JE BIO LJUT: Milošević zadovoljan pobedom, ali je OVO mnogo ZASMETALO treneru Partizana!

PODRŠKA SRBIMA U CRNOJ GORI: Performans Zvezdaša u centru Beograda uz MOĆNU poruku (FOTO)

LUDILO U ANTALIJI: Dva penala, AUTOGOL i pet pogodaka! Zvezda PREOKRETOM do druge pobede! Deki TRLJA ruke!

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je kapiten Orlova Aleksandar Kolarov dobio priliku od 83. minuta umesto Santona i zbog povlačenja nekoliko trenutaka kasnije zaradio javnu opomenu.

Romu je u vođstvo doveo Edin Džeko, napadač domaćih je u 26. minutu iskoristio centaršut Kristantea i katastrofalnu grešku istrčavanjem golmana Strakoše, pa je glavom uspeo da zatrese njegovu mrežu.

Samo osam minuta kasnije, još veći kiks napravio je golman Rome Pau Lopez, koji je bespotrebno pokušao da boksuje loptu ispred svoje mreže. Umesto da interveniše, Španac je "asistirao" Frančesku Aćerbiju, kome nije bilo teško da iz blizine izjednači rezultat.

Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savić / Izvor: Reuters

U nastavku viđen je veliki broj promašaja na obe strane. Roma ih je imala više i može da žali za ispuštenim trijumfom, ali i slavi pošto je prekinula fenomenalan niz večitog rivala.

Lacio je, naime, do ovog meča imao 11 uzastopnih pobeda u Seriji "A", zahvaljujući kome se ravnopravno uključio u trku za šampionsku titulu sa Juventusom i drugoplasiranim Interom.

Navijači Rome su u derbiju napravili spektakularnu koreografiju, ali to, kao ni podrška tokom celog derbija, nije pomogla njihovim ljubimcima da dođu do toliko željenog trijumfa.