UVERTIRA ZA KRASNODAR: Zvezda lako do pobede, golove dali mladi igrači (VIDEO)

20.08.2017. 18:51
Vladan Milojević
Vladan Milojević / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u Beogradu.

Crvena zvezda je u prijateljskom meču kao gost pobedila trećeligaša, ekipu Grafičara (2:0), a trener vicešampiona Srbije Vladan Milojević šansu je pružio igračima sa manjom minutažom, kao i nekolicini omladinaca. Zbog odlaganja meča 6. kola Superlige, protiv Borca, crveno-beli su se odlučili za ovaj test meč. Za seniorski tim Zvezde je debitovao Mateus Viveiros, igrao je i Rikardinjo, a golove za pobedu dali su Nemanja Milić i Vanja Vučićević, u 10. odnosno, 40. minutu. Milojević je u drugom poluvremenu dao šansu svim igračima iz protokola, pa su zaigrali i momci iz omladinskog pogona.

SRBIJA DESETKOVANA NA EP! Šokantna vest iz Nemačke, Đorđević OSTAO bez NAJVAŽNIJEG igrača (FOTO)

AKO PADNE KRASNODAR: Zamena za Jovičića stiže iz jedne od NAJJAČIH evropskih liga (FOTO)

Kao što je rečeno, šansu su dobili igrači sa manjom minutažom, a na tribinama su bili Milan Borjan, Vujadin Savić, Filip Stojković, Nemanja Radonjić... Inače, Grafičar i Zvezda sarađuju već dve godine, pa iz Ljutice Bogdana na kaljenje dolaze mlađi igrači. Na golu je na primer bio Aleksandar Stanković, a igrao je Stefan Cvetković.

protokol
protokol / Izvor: Srbija Danas

Zvezda je do prednosti došla prilično brzo. Već u 10. minutu, Marko Gobeljić je sa ivice kaznenog prostora odlično asistirao Miliću, koji nije imao problema da loptu pošalje u mrežu. Samo sedam minuta kasnije, po levoj strani prošao je Luka Adžić, stigao do protivničkog peterca odakle je asistirao Rikardinju. Brazilac je šutirao precizno i snažno, ali odlično je reagovao Stanković. U 40. minutu, oko 500 gledalaca videlo je novi gol, ispostavilo se i poslednji u utakmici. Rikardinjo je poslao loptu u prazan prostor, prihvatio je Vučićević koji se odlično snašao i u tri koraka matirao golmana Grafičara.

Video file

U drugom poluvremenu, Milojević je pravio izmene u nekoliko navrata, a šansu je dobio i Brazilac Ze Markos. Menjao je i trener domaćina, pa je sredinom drugog poluvremena na teren izveo potpuno novu postavu. U nastavku meča bilo je šansi na obe strane, ali bez većih uzbuđenja i konkretne završnice tako da je rezultat na kraju utakmice ostao isti kao i na poluvremenu, 0:2.

Ovo je ujedno i poslednja utakmica koju će crveno-beli odigrati uoči revanša plej-ofa za Ligu Evrope, protiv Krasnodara, u četvrtak.

GRAFIČAR - CRVENA ZVEZDA 0:2

STRELCI: Milić u 10. i Vučićević u 40. minutu

Teren: Grafičara

Gledalaca: 500

GRAFIČAR: Stanković, Bumbar, Sredojević, Radojević, Zorić, Selaković, Preradović, Šarčević, Cvetković, Crnadak, Kuzmanović. Rezerve: Škorić, Maričić, Bajčić, Terzić, Nikolić, Marić, Dobrić, Lisičić, Trninić, S. Cvetković, Čelebić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Frimpong, Račić, Milijaš, Adžić, Milić, Milošević, Viveiros, Gobeljić, Rikardinjo, Vučićević. Rezerve: Gordić, Babić, Luković, Santrač, Kovač, Daničić, Markos, Šikanić, Stojić, Perić.

SVET SE TRESE: Mesi NAPUŠTA Barselonu! Ovaj klub OTKUPLJUJE ugovor od Katalonaca za NEVEROVATNO obeštećenje!