16°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

UZBUĐENJA U LE: Dramatična završnica u Milanu, Tadić postigao gol i zabeležio asistenciju (VIDEO)

18.03.2021. 23:02
Zlatan Ibrahimović i Dušan Tadić
Zlatan Ibrahimović i Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Poznati svi četvrtfinalisti...

Utakmice 1/8 finala Lige Evrope donela su uzbuđenja širom travnatih terena Starog kontinenta.

STIŽE NAJJAČA ZABAVA – Osvoji 50 SPINOVA odmah OVDE!

Velika drama viđena je u Zagrebu gde je Dinamo protiv Totenhema pokušavao da sustigne londonskih 2:0. I u tome su uspeli, a uspeli su potom i da ih prestignu i plasiraju se u narednu rundu. Bilo je 3:0 u Hrvatskoj, uz het-trik Miroslava Oršića, i to posle produžetaka (više o tome, kao i snimke svih golova i rezultate prva četiri meča LE možete pogledati na OVOM linku).

Uzbudljivo je bilo i u poslednja četiri susreta koja su počela od 21.05. Posle 1:1 u prvom meču u Engleskoj, Zvezdin dželat u 1/16 finala, italijanski Milan, izgubio je na svom terenu od Mančester junajteda sa 0:1 i tako ispao iz daljeg takmičenja.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gol za Mančester u drugom delu postigao je Francuz Pol Pogba koji je u 48. minutu najspretniji bio posle velike gužve u šesnaestercu domaćina.

Češka Slavija je napravila iznenađenje u Škotskoj. Posle 1:1 iz Praga, oni su savladali Glazgov Rendžers u gostima sa 0:2, a domaćini su dobili i dva crvena kartona.

Mrežu ekipe koju sa klupe predvodi Stiven Džerard načeo je nigerijski napadač Piter Olajnika u 14. minutu.

Rumun Nikolaje Stanču povisio je na 0:2.

Viljareal je još jednom rutinskom pobedom potvrdio prolazak u 1/4 finale LE. Posle 2:0 u prvom meču, oni su na svom stadionu još jednom pobedili Dinamo iz Kijeva - takođe sa 2:0.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a dvostruki strelac je bio Moreno.

Prvi gol je viđen u 13. minutu.

Konačan rezultat Moreno je postavio u 36. minutu.

Ajaks je i u revanš-meču pokazao da je dominantan u odnosu na Jang Bojs. Posle 3:0 u Holandiji, četa Dušana Tadića savladala je rivala i u Švajcarskoj - ovoga puta sa 0:2.

Prvi gol Ajaks je postigao u 21. minutu preko Davida Neresa, a asistent je bio Tadić.

Drugi gol je delo kapitena Ajaksa i reprezentacije Srbije, Dušana Tadića. On je precizno izveo penal u 49. minutu i postavio konačan rezultat.