RUTINSKI I RELAKSIRANO: Zvezda savladala Spartak, Ben pogodio dvaput - jednom KOMIČNO (VIDEO)

28.11.2021. 13:51 17:13
f
f / Izvor: MN Press
Pobeda za 44. bod u ligi.

FK Crvena zvezda nosi tri boda iz 18. kola Superlige. Izabranici Dejana Stankovića slavili su 3:0 protiv Spartaka na stadionu "Rajko Mitić", a strelci su bili Rodić i dva puta Ben.

SUPERLIGA SRBIJE: Nišlije GAZDUJU na jugu Srbije, TSC nastavlja da TONE!

ZVEZDA DUPLIRALA VOĐSTVO: Ben kao EKSPRES VOZ, protutnjao pored čuvara i - POGODIO (VIDEO)

ZVEZDA EKSPRESNO PRIZEMLJILA GOLUBOVE: Rodić po ENGLESKOM modelu SLOMIO Spartak (VIDEO)

Crvena zvezda je povela gotovo na samom početku. Sjajan centaršut Bena je dočekao Rodić u devetom minutu i glavom smestio loptu u mrežu domaćih.

Do kraja poluvremena nije viđena nijedna stoprocentna prilika za Zvezdu, bilo je nekoliko pokušaja, ali uglavnom su to bili udarci ili slabog intenziteta ili oni koji su išli daleko od gola.

Prednost domaćih je duplirao Ben odmah u prvom minutu nastavka. Iskoristio je smušenost odbrane Spartaka i na asistenciju Falka pogodio mrežu.

Meč je nastavljen u nešto mirnijem ritmu. Falko je pogodio mrežu u 63. minutu, međutim njegov gol je poništen zbog Benovog ofsajda. Ipak, u 71. je sve bilo čisto, Ben je iskoristio komičnu reakciju golmana i štopera koji su se sudarili, pa je praznu mrežu pogodio za 3:0. Do kraja se rezultat nije menjao.

Crvena zvezda je stigla do skupljenih 44 boda ovom pobedom i sada kasni tri za Partizanom.

ODLAZI IZ ZVEZDE VEĆ U JANUARU: Turci i Poljaci ga gledali u četvrtak i otišli prezadovoljni (FOTO

Tok meča:

Kraj.

85'
Gobeljić je šutirao sa ivice kaznenog, ali nerezonski i preko gola.
79'
Njegoš Petrović je gađao sa distance, ali bez većih problema za golmana.
76'
Dragović je probao glavom posle kornera, međutim slab udarac. Lopta je prošla pored desne stative.
71'
GOL! Sad je sve čisto, Ben je pogodio. Sudarili su se Branković i Dubljanić, vrlo komična situacija, a Ben je to iskoristio i pogodio praznu mrežu.

63'
Poništen je gol Filipa Falka. Ben je uticao na igru, a bio je u ofsajd poziciji i ostaje 2:0.
61'
Solidan pokušaj Falka sa oko 20 metara, ali Dubljanić to odbija u korner.
60'
Veoma malo dešavanja na terenu, meč je ušao u letargičnu fazu.
53'
Ulazi Srđan Ristić umesto Abrahama za tim Spartaka.
52'
Katai je dobio udarac. Ukazivala mu se pomoć, ali će nastaviti meč.
46'
GOL! Ben je iskoristio smušenost odbrane gostiju, Falko mu je dodao glavom, a on precizno smestio loptu u mrežu.

Počelo je drugo poluvreme. Umesto Pavkova, na terenu je Falko.

Crvena zvezda - Spartak
Crvena zvezda - Spartak / Izvor: MN Press

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Igraće se još jedan minut.
44. minut
Moris Abraham je sjajno šutnuo, ali Borjan uspeva da izbaci loptu u korner.
43. minut
Ivanić je centrirao sa leve strane, ali Ben nije uspeo da dohvati loptu.
37. minut
Gajić pokušava sa ivice kaznenog prostora, ali bez opasnosti po gol Spartaka.
30. minut
Katai puca iz daljine, ali preko gola.
25. minut
Pavkov šutira sa ivice šesnaesterca, ali vrlo slabo.
15. minut
Zvezda vezuje pet kornera, ali nije bilo ozbiljnije prilike.
11. minut
Dobra kontra Zvezde, ali Ben je bio u ofsajdu. Usput nije pogodio zicer, a povredio je golmana gostiju, koji ipak nastavlja meč.
9. minut
1:0!!!Milan Rodić glavom postiže gol posle slobodnog udarca koji je izveo El Fardu Ben
6. minut
Početno ispitivanje snage, za sada bez prilika
1. minut
Počela je utakmica

Milan Borjan igra 200. utakmicu u dresu Crvene zvezde i zbog toga dobija poseban dres. Takođe, 150. nastup ima i El Fardu Ben, a i on je dobio dres.

Spartak kreće sa ovim timom: Dubljanić, Branković, Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković, Abraham, Nikolić.

Pravdu dele Marko Ivković iz Lajkovca, a pomažu mu Marko Đuričić i Milan Pašajlić.