ZVEZDINIH 5/5: Crveno-beli POKEROM srušili Zmajeve!

13.08.2022. 22:23
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Šesto kolo Mozzart Bet Superlige Sr..bije.

Ekipa Crvene zvezde nastavila je pobednički niz od početka sezone. Na stadionu "Rajko Mitić" savladan je i Voždovac rezultatom 4:0.

BRUKA SE NASTAVLJA: Brentford DEMOLIRAO Mančester (VIDEO)

NIJE MU BIO DAN: Posle promašenog penala Mitrović ušao u KLINČ sa protivnicima, umalo izbila tuča (FOTO)

MITAR TRAGIČAR FULAMA: Srbin promašio penal (VIDEO)

Već u 3. minutu smo videli gol u mreži Voždovca, Ivanić je dokazao da će danas biti njegov dan, pronašao je Aleksandra Pešića koji postiže svoj prvi gol posle povratka u redove crveno-belih.

Sedmi minut, novi gol. Ivanić je odlično napravio šansu za Bukarija, dodao mu loptu, a Zvezdin fudbaler iz Gane je bez problema samo poslao loptu u mrežu za 2:0.

Prelepo za oko je igrao Mirko Ivanić, pridruživali su mu se i ostali, a onda od 20. minuta nešto slabiji ritam utakmice. U 26. minutu Ivanić je oprobao udarac sa distance kada je lopta otišla malo preko prečke.

Daleko od toga da Voždovac nije pretio, ozbiljan udarac su imali preko Purtića, fantastičan šut sa oko 20 metara je završio malo preko prečke... Oprobao je i Pantović svoj udarac  do kraja poluvremena, ali gosti nisu uspeli da postignu gol u prvih 45 minuta.

Voždovac je krenuo ozbiljno u drugo poluvreme, za razliku od Crvene zvezde i sigurni smo da će Dejan Stanković imati šta da zameri svojim igračima. Gosti su uputili par udaraca ka golu Borjana u prvih 20 minuta drugog dela, najbliži golu je bio Hajdin koji je pokušao "makazicama", ali je tada golman crveno-belih pokazao svoje sposobnosti odbranivši mu ne tako jak udarac. Milunović je umalo dobio crveni karton, a Voždovac je nastavio sa napadima.

Ulaskom Srnića i Mitrovića u igru dosta toga se promenilo, pa je Zvezda zaigrala staloženije, ali je igrala i bez napadača jer je izašao Pešić.

Onda je u igru ušao i El Fardu Ben koji je dobio ovacije sa tribina, na kraju je i pogodio mrežu za veliko olakšanje Dejana Stankovića. Mirko Ivanić ponovo asistent, Benu nije bilo toliko teško da postigne gol sa oko 7-8 metara od gola. Možda i oproštajni od Zvezde, videćemo u narednim danima.

Konačnih 4:0 postavio je Mirko Ivanić, drugi njegov ove sezone. Mitrović je prošao po levoj strani, dodao do Ivanića koji bez velikih problema uspeva da postigne gol.

Nekako rutinski je sve bilo do kraja, čini se da je Zvezda usporila ritam, možda i svesno pred utakmicu plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona sa Makabi Haifom.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta...

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 4:0 (2:0)

Drugo poluvreme

90. Minut
KRAJ MEČA!!! Crvena zvezda nastavlja niz pobeda započet od samog početka ove sezone.
88. Minut
GOOOL!!! 4:0 za Zvezdu! Ivaniće je sjajno iskoristio asistenciju Kange, proklizao i savladao golmana Krunića.
84. Minut
GOOOL!!! 3:0 za Crvenu zvezdu, strelac je El Fardu Ben! Uspeo je Ben da iskoristi asistenciju Mirka Ivanića i postigle gol posle nove greške odbrane.
68. Minut
Nova greška odbrane gostiju donela je gol šansu za Crvenu zvezdu. Pred golmanom Krunićem našao se Aleksandar Katai koji je iskosa šutira, ali pravo u čuvara mreže...
63. Minut
BORJAN PARADOM ČUVA MREŽU! Makazicama je pokušao Hajdin ne nekoliko koraka od peterca, ali je iskusni čuvar mreže Crvene zvezde uspeo da paradom uhvati "živu" loptu.

54. Minut
Pokušao je Aleksandar Katai sada da naškodi golmanu Voždovca, ali je lopta otišla daleko preko gola.
52. Minut
Gleda se VAR zbog potencijalnog crvenog kartona za Crvenu zvezdu, ali kaže Ivković da start Milunovića nije bio za karton.
46. Minut
POČINJE DRUGO POLUVREME NA MARAKANI! Jedna promena u redovima Zvezde.
Umesto Stankovića, na terenu je Dragović. Eraković će u drugom delu igrati desnog beka.

Prvo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Bez nadoknade vremena u prvom delu meča...Crvena zvezda - Voždovac 2:0!
44. Minut
KATAI MAŠI ZICER!!! Bukari je odlično prošao po levoj strani nakon kiksa odbrane Voždovca, asistirao je Kataiju koji bio sam pred golom gostiju ali je šutirao pored gola...
35. Minut
NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Kangva je šutirao sa velike razdaljine, bio je to snažan udarac ali na sreću po goste, lopta odlazi preko gola!

27. Minut
Mirko Ivanić je dobio loptu na nekih 30-ak metara od gola, povukao je loptu par koraka, a onda je raspalio, ali je lopta otišla tik preko prečke gola Miloša Krunića.
21. Minut
Usledio je malo slabiji ritam utakmice, te se čekalo devet minuta na novu priliku. Pešić je prvo ostao sam sa Krunićem, ali je golman uspeo da odbrani, ipak, lopta je došla do ivanića, ovaj je centrirao i pronašao samog Osmana Bukarija na drugoj stativi, ali je njegov udarac glavom bio slab i lopta je otišla pored stative.
12. Minut
Ne prestaje Crvena zvezda sa napadima. Pokušali su ponovo protiv Ivanića, ali nije bilo uspešno, potom je i Bukari pokušao po drugoj strani, ali je njegov udarac osujećen i biće samo korner za crveno bele. Kanga je pored lopte, centrirao je, ali je odbrana Voždovca to lako rasčistila.
08. Minut
GOOOL!!! Ne staje Crvena zvezda, novi strelac je Osman Bukari. Mirko Ivanić je napravio sve, ostavio je loptu Bukariju, a ovom je ostalo da rutinski ubaci loptu u mrežu već savladanog Krunića.
03. Minut
GOOOOL!!!!Vodi Crvena zvezda, strelac je Aleksandar Pešić! Ivanić je lepo prošao po levoj strani, ubacio u sredinu po zemlji, a povratnički gol u Zvezdinom dresu postigao je Pešić.