PRVENAC ŽIVKOVIĆA PROBIO BEDEM INĐIJE: Zvezda PROŠLA u osminu finala

18.11.2021. 12:38
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Minimalac.

FK Crvena zvezda savladala je Inđiju 0:1 i plasirala se u osminu finala Kupa Srbije

STANKOVIĆ BEZ POLA EKIPE: Zvezda u Inđiji počinje odbranu Kupa Srbije

NE KAČI SE SA BORJANOM: Žestoka frka posle meča, Milan urlao iz sveg glasa na saigrače (VIDEO)

KAZNA NE VAŽI ZA SVE: Zvezda pozvala decu do 14 godina da se prijave za Ludogorec

Veoma burno je počela utakmica u Inđiji. U prvom minutu sjajnu šansu je imao Riznić, ali mu je lopta pobegla u odsudnom momentu. Već u trećem minutu sledeća prilika ispred gola Popovića. Đokić je šutirao, a stativa je bila saveznik Zvezde. Posle samo dva minuta gosti su dobili penal. Katai je prišao lopti, ali je njegov udarac odbranio Vukašinović.

Inđija je nastavila sa ofanzivnom igrom, a najbolju šansu je imao Kukolj, ali je Popović odlično reagovao. U 24. minutu su Zvezda je došla do prednosti. Posle nabačene lopte u peterac, skočio je Pankov i glavom asistirao Živkoviću, koji je na isti način matirao Vukašinovića. Ovo je prvi gol Rišarija u crveno-belom dresu.

U nastavku prvog poluvremena Zvezda je apsolutno preuzela inicijativu, a najbolju priliku za dupliranje prednosti je imao ponovo Živković. Centrirao je Katai, a bivši napadač Ajaksa pokušao glavom da pogodi. Međutim, zamalo je bio neprecizan. Tokom prvog dela igre dva puta je prekidana utakmica zbog skandiranja navijača Crvene zvezde protiv Nenada Bjekovića, za koga se u toku dana pojavila informacija da će biti novi predsednik FSS, više otome pročitajte OVDE.

Kup Srbije 1/16 finala

Inđija – Crvena zvezda 0:1

Strelac: Živković u 24. minutu

Stadion: Tojo Tajrs Arena

Glavni sudija: Marko Ivković

Pomoćnici: Marko Đuričić, Milan Pašajlić

FK Inđija: Vukašinović, Ignjatović, N. Đurić, Đokić, Nedeljković, Riznić, Plavšić, Vukajlović, Kukolj, Jovanović, Žakula.

FK Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Pankov, Dragović(od 56. Degenek), Rodić (Od 73. Gajić), Krstičić, Petrović, Živković (od 64. Srnić), Ivanić, Katai (od 64. Ben), Pavkov (od 73. Vukanović)

U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja. Gosti su kontrolisali igru, a Inđija je pokušavala udarcima iz daljine, koje je golman Popovića lako zaustavljao.

Najizgledniju situaciju pred golom domaćih je imao Katai na početku poluvremena, ali je njegov udarac otišao malo preko gola.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na SrbijaDanas.

90. minut
Uspela je Crvena zvezda da slavi u Inđiji minimalnim rezultatom.
84. minut
Solidan pokušaj Ivanića sa distance. Vukašinović je bio priseban i zaustavio njegov udarac.
80. minut
Poslednjih minuta više se igra na sredini terena. Zvezda pokušava da probije bedem domaćina, koji se dobro brani.
73. minut
Vukanović i Gajić ulaze u igru. Za Pavkova i Rodića je meč završen.
66. minut
Nekoliko pokušaja igrača Inđije iz daljine, ali svi su bili lak plen za golmana Popovića.
64. minut
Ben i Srnić su na terenu. Iz igre izlaze Katai i Živković.

60. minut
Jako loše drugo poluvreme. Bez mnogo uzbuđenja.
56. minut
Iz igre izlazi Dragović, na terenu je Degenek.
50. minut
Sjajna prilika za Kataija. Gobeljić je centrirao, a ofanzivni vezista je šutirao malo preko gola.
47. minut
Prvu šansu u nastavku je imao Ivanić. Šutirao je visoko preko gola sa nekih 20 metara.
Počelo je drugo poluvreme.
45. minut
Poslednju šansu u prvom delu igre imao je Đokić, ali je Popović bio priseban i sačuvao svoju mrežu.
43. minut
Bez mnogo uzbuđenja u završnici poluvremena. Gosti kruže oko šesnaesterca inđije.
37. minut
Preuzela je inicijativu Zvezda posle postignutog gola.
31. minut
Malo je falilo da Živković postigne i drugi pogodak. Zamalo je bio neprecizan posle asistencije Kataija.
28. minut
Po drugi put je prekinut meč zbog skandiranja navijača Zvezde protiv Nenada Bjekovića, za koga se u toku dana pojavila informacija da će biti novi predsednik FSS.
24. minut
GOOOL! Živković pogađa za vođstvo gostiju. Sjajna timska akcija. Slobodan udarac je izveo Katai, pogodio Pankova, ovaj je glavom dodao do Živkovića koji je postigao prvenac u dresu Crvene zvezde.
20. minut
Posle brojnih uzbuđenja na startu, malo se smirila situacija na terenu. Crvena zvezda polako preuzima inicijativu.
15. minut
Nova šansa za Inđiju. Kukolj je šutirao, brani Popović. Odlična igra ekipe trenera Jandrića na početku meča.
8. minut
Sjajno se Katai oslobodio svojih čuvara na sredini terena, šutirao je sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac izblokiran.
5. minut
Katai je promašio penal. Sjajna odbrana Vukašinovića.

4. minut
Penal za Crvenu zvezdu. Greška odbrane Inđije.
3. minut
Stativa. Đokić pogađa okvir gola. Puno sreće za Zvezdu.

1. minut
Velika šansa za Inđiju. Riznić je presekao pas golmana Popovića, ali mu je lopta pobegla i čuvar mreže gostiju ju je uhvatio.