10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

SUPERMEN BORJAN ZA FUDBALSKU BAJKU: Neviđeno još od Barija, Zvezda PENALIMA na korak do Lige šampiona (VIDEO+FOTO)

13.08.2019. 18:55 00:24
Milan Borjan i Ričmond Boaći
Milan Borjan i Ričmond Boaći / Izvor: Reuters
Liga Evrope je obezbeđena.

Ovo nije viđeno od 1991. godine! Pa, ni tada! Crvena zvezda je eliminisala Kopenhagen posle 11 serija penala i drame kakvu samo fudbal može da režira.

Kopenhagen – Crvena zvezda 1:1, 7:8 posle tri sata gladijatorske borbe u kolevci bajki Da zaključimo, prvak Srbije će u plej-ofu za Ligu šampiona igrati protiv Jang Bojsa, a ako ne prođe u elitu, za utehu će biti učesnik grupne faze Lige Evrope.

Treću godinu zaredom tim Vladana Milojevića vojevaće bitke sa najboljim timovima Evrope, potpuno zasluženo!

Heroj je Milan Borjan koji je odbranio tri penala, a šta se sve dešavalo u Kopenhagenu pročitajte u nastavku izveštaja.

NEKOLIKO SATI PRE MEČA: Delije napravile ŠOU! Pogledajte ATMOSFERU na ulicama Kopenhagena! (VIDEO)

ŠOK ZA JOVIĆA: Zidan ga TERA iz Reala! Evo šta će biti sa njim

STANOJEVIĆ PRED POTPISOM: Višestruki šampion koji je želeo Vladana Milojevića dovodi bivšeg trenera Partizana!

TUŽNE VESTI ZA NAVIJAČE ZVEZDE: Severna tribina pretrpela veliki gubitak (FOTO)

TUŽNE VESTI ZA NAVIJAČE ZVEZDE: Severna tribina pretrpela veliki gubitak (FOTO

11.serija
Vind je promašio, odbrana Borjana, kraaaaj!
11.serija
Pankov siguran, 8:7 za Zvezdu!
10.serija
I golman Kopenhagena precizan!
10.minut
Borjan precizan!
9.serija
Papajanopulos poravnava, slede udarci čuvara mreže!
9.minut
Sjajno izveden penal Gobeljića, šampion Srbije ponovo vodi!
8.serija
Rutinski šut za novo izjednačenje.
8.minut
Miloš Degenek pogađa, Zvezda vodi 4:3, pritisak je na strani domaćina!
7.serija
I Hrvat Bartolec je prebacio gol, crveno-beli još uvek u igri!
7.serija
I Veljko Simić je prebacio gol! Nova velika prilika za Kopenhagen.
6.minut
N Doje je šutirao za četvrto kolo, ali je Borjan još jednom fenomenalno intrvenisao, ostaje 3:3!
6.serija
Jovančić je promašio ceo gol, Kopenhagen će imati meč loptu!
5.serija
Zeka poravnava, drama se nastavlja!
5.serija
Pankov pogađa za vođstvo Zvezde
4.serija
Bengston je odlično šutirao, ali sjajna parada Borjana sprečava novo vođstvo Danaca!
4.serija
Žander rutinski pogađa za 2:2.
3.serija
Sotiriju je pogodio i doveo Dance u vođstvo posle tri serije - 2:1!
3.minut
Katastrofalan šut Jevtovića, lopta je otišla visoko iznad prečke!
2.serija
Viktor Fišer je promašio okvir gola, Zvezda poravnala posle dve serije jedanaesteraca!
2.serija
Ivanić je siguran sa bele tačke - 1:1!
1.serija
Vind je rutinski pogodio, Kopenhagen vodi u penal seriji.
1.serija
Marko Marin je promašio, loš početak crveno-belih! Lopta je nesrećno završila na prečki!

Prvi penal šutiraće igrači Crvene zvezde

Konačno, kraj meča! Šutiraće se penali.

120. minut
Sotiriju menja Falka. Kipranin je odmah ugrozio Borjana, ali je golman Zvezde odbranio.
118. minut
Kapiten "lavova" Zeka je šutirao sa 18 metara pored gola.
112. minut
Žander je krenuo u soloprodor, sa leđa ga je oborio Bjel i dobio drugi žuti karton. Isključenje za krilo Kopenhagena, do kraja meča igraće se 10 na 10.
110. minut
Raketa Vinda, Borjan izbacuje u korner.
107. minut
Žuti karton za Ivanića zbog prigovora.
105. minut
Kraj prvog produžetka. Crveno-beli se grčevito brane sa igračem manje. Još 15 minuta nade i strepnje.
101. minut
Bjel je odlično šutirao posle gužve, ali je Borjan odlično intervenisao i odbio loptu. Gobeljić je poslao loptu u korner.
97. minut
Prilika za Kopenhagen, Vind je izbacio rezervistu Bjela, ali je Simić klizećim startom otklonio opasnost. Bilo je baš nezgodno.
95. minut
Zvezda se brani i čeka šansu za kontranapad.
91. minut
Milojević ima pravo na bonus izmenu, iskoristio je od prvog minuta produžetka. Milan Jevtović je zamenio Aleksu Vukanovića.

Kraj regularnog dela, 1:1  - igraće se produžeci dva puta po 15 minuta.

90+2
Šansa za Zvezdu posle prekida. Degenek je spustio glavom do Jovančića koji je šutirao preko gola.
90. minut
Četiri minuta sudijske nadoknade, meč prati 29.872 gledalaca.
81. minut
Menja i Solbaken, Bartolec je u igri, teren je napustio Varela.
80. minut
Treća izmena u Zvezdi. Milojević baca u vatru Veljka Simića umesto povređenog Boaćija.
75. minut
Najbolja šansa za Kopenhagen, Fišer je šutirao pored gola.
70. minut
Boaći se uhvatio za koleno uz bolnu grimasu. Da li je ovo novi peh za crveno-bele? Napadač Zvezde se vratio na teren psole ukazane pomoći.
60. minut
Menja i Stale Solbaken. Izašao je Stage, na terenu je Falk.
59. minut
Radovan Pankov je morao da uđe na poziciju isključenog Milunovića, Milojević je izveo iz igre Kanjasa.
53. minut
Poništen gol Vukanovića, opravdano posle sjajne asistencije Marina. A, onda drugi žuti karton za Milunovića i to drugi posle faula nad Ndojeom u vazduhu- Zvezda će do kraja meča igrati sa 10 igrača.
49. minut
Boaći dobija žuti karton zbog prigovora.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme - Prva izmena u Crvenoj zvezdi - kao i u Beogradu Žander je zamenio Milana Rodića na pozicji levog beka.
45. minut.
Ndoje, 1:1! Kako loš završetak prvog poluvremena. Uvukli su se fudbaleri Zvezde u krilo Borjanu i za to kažnjeni u poslednjem minutu prvog dela igre. Ndoje je bio najviši u skoku na drugoj stativi i pored Degeneka i Rodića glavom matirao golmana Zvezde.
40. minut
Posle kornera lopta se odbila do Ivanića koji je šutirao visoko preko gola.
37. minut
Žuti karton za Jovančića. Zasluženo. Prethodno su u beležnicu sudije Mažejke upisani Milunović i Borjan.
36. minut
Crveno-beli su se povukli i za sada dobro zatvaraju prilaze kao golu Borjana.
27. minut.
Napadač Kopenhaena Ndoje je u Beogradu izbegao žuti karton posle čuvenog "rukometa", ali je na domaćem terenu dobio javnu opomenu zbog udaranja Degeneka u skoku.
17. minut
Gooool, Boaćiiii, 0:1! Marin je centrirao sa leve strane, Boaći je pobegao štoperima Kopenhagena i klizećim  startom spretno poslao loptu u mrežu danskog tima.
14. minut
Ndoje nje primio loptu na 18 metara od gola Zvezde, oštro je šutirao, ali pored gola. Prva šansa za domaćina.
10. minut
Ozbiljna akcija crveno-belih. Posle nekoliko uspešnih dodavanja lopta je došla do Jovančića koji je šutirao preko gola sa 20-ak metara.
1. minut
Zeka je zgazio Ivanića u kaznenom prostoru! Zvezda je već silno oštećena za penal! Kakav početak utakmice, kakav nastavak beogradske neslavne sudijske ujdurme. Sudija Mažejka je žestoko oštetio prvaka Srbije.