PARTIZANOVI KLINCI REŽIRALI POBEDU: Crno-beli preživeli žilave Pazarce

05.12.2021. 15:18
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Težak meč.

FK Partizan savladao je Novi Pazar 2:0. Crno-beli su golove postigli u drugom poluvremenu. Strelci su bili Milovanović u 50. i Jović u 59. minutu.

STANOJEVIĆ SKRHAN ZBOG MOCE: Otišao je NAJVEĆI IKADA

SAMO JEDAN KLUB JE BOLJI: Partizan u evropskom vrhu u ovom segmentu

STANOJEVIĆ OPREZAN PRED PAZAR: Biće teško probiti ih

Veoma nezanimljivo prvo poluvreme je odigrano u Humskoj. Partizan je imao inicijativu, ali sem par pokušaja sa distance nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol gostiju.

Najbolju priliku je imao Menig u finišu prvog dela, kada je njegov udarac zaustavio sjajni Vujanac. Novi Pazar jedva da je uspevao da pređe centar, tokom čitavih 45 minuta bili su sabijeni u svojih 16 metara.

Drugo poluvreme - druga priča. U igru ulazi Marko Milovanović i odmah materijalizuje svoje prisustvo na terenu. Menig je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a mladi napadač je pogodio dalji ugao za vođstvo Partizana.

Crno-beli su duplirali prednost u 59. minutu, kada je Jović bio siguran sa bele tačke. Rikardo Gomeš je pao posle duela sa Simovićem i sudija Stojanović je bio neumoljiv.

Partizan je do kraja utakmice imao još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Crno-beli su pobedom ponovo na plus tri u odnosu na Crvenu zvezdu i u dobrom raspoloženju očekuju meč Lige konferencija protiv Anotrozisa.

Partizan - Novi Pazar 2:0 (0:0)

Strelci: Milovanović u 50. i Jović u 59.

Stadion: Humska 1

Sudije: Stojanović Andrija, Radoičić Nenad, Krstić Ivan

FK Partizan: Stevanović, Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević, Zdjelar, Jojić, Pavlović (od 46. Jović), Pantić (od 46. Milovanović), Menig (od 69. Šćekić), Rikardo (od 69. Holender)

FK Novi Pazar: Vujanac, Vlajković, Pavišić, Delimeđac, Zimonjić , Lončar, Joksimović, Mladenović, Kiković, Dimić, Ratković.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Utakmica je završena. Partizan je slavio 2:0.
84. minut
Milovanović je imao još jednu priliku, bio je za malo neprecizan.
78. minut
Partizan ima potpunu kontrolu. Zadovoljni su crno-beli stečenim kapitalom.
69. minut
Šćekić i Holender ulaze u igru. Teren napuštaju Menig i Rikardo.
65. minut
Odlična igra Partizana u nastavku. Posle kornera Jojića, Urošević je zapretio udarcem glavom.
59. minut
Jović je bio siguran realizator. Partizan vodi 2:0.
58. minut
Penal za Partizan posle duela Simovića i Rikarda.
50. minut
GOOOOOOL! Marko Milovanović je dočekao centaršut Meniga i glavom pogodio dalji ugao.
49. minut
Prvu šansu u nastavku je imao Urošević. Njegov udarac je izblokiran posle gužve u šesnaestercu gostiju.
46. minut
Nemanja Jović je ušao u igru, izašao je Lazar Pavlović. Takođe je i Milovanović na terenu umesto Pantića.
Završeno je prvo poluvreme.

44. minut
Najbolja šansa za Partizan u prvom delu. Menig je posle gužve u šesnaestercu, bio sam na deset metara od gola, ali je Vujanac zaustavio njegov udarac.
37. minut
Fino je primio loptu Urošević i raspalio sa nekih 20 metara. Bio je za malo neprecizan.
35. minut
Miloš Jojić je izveo slobodan udarac, ali je sjajno intervenisao živi zid Novog Pazara.
28. minut
Rikardo je dodao do Uroševića, ali je levi bek loše centrirao i ova prilika je otišla u nepovrat.
23. minut
Meč je nastavljen, a prvu šansu je imao Menig, ali je njegov udarac otišao malo pored gola.
19. minut
Utakmica je prekinuta zbog bakljade navijača Partizana.
14. minut
I dalje Partizan nije stvorio ozbiljniju priliku. Gosti odlično stoje u bloku.
8. minut
Gosti jedva da su imali kontakt sa loptom. Partizan kruži oko gola i traži rupu u odbrani Pazaraca.
3. minut
Danilo Pantić je prvi zapretio. Posle slobodnog udarca Jojića, bivši igrač Čukaričkog je prebacio gol.