REMI U HUMSKOJ: Partizan imao sve u svojim rukama, Katai doneo bod Zvezdi (VIDEO)

19.09.2021. 17:23
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli zadržali dva boda prednosti u odnosu na večitog rivala.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su u 165. večitom derbiju 1:1 (1:0) na stadionu u Humskoj u okviru devetog kola Superlige Srbije. Partizan je poveo golom Natha u 36. minutu, dok je bod Zvezdi doneo Katai u 83. minutu. Posle ovog meča crno-beli su zadržali dva boda prednosti u odnosu na večitog rivala.

HAOS NA ULICAMA BEOGRADA: Sukobi navijača Crvene zvezde i Partizana na sve strane (FOTO)

I MARAKANA TUGUJE ZA BOJSIJEM: Crvena zvezda se emotivno oprostila i podsetila na glumčeve reči o crveno-belom klubu

OVO SE NIJE DESILO 15 GODINA: Ako je suditi po tome, čeka nas spektakl u Humskoj

Prvih 35 minuta meča proteklo je potpuno u znaku Crvene zvezde. Već u 3. minutu je Katai zapretio Popoviću sa 18 metara, ali je golman Partizana bio siguran, a dva minuta kasnije Dioni je propustio veliku šansu kada je iskoristio grešku odbrane crno-belih i izbio sam ispred Popovića koji je uspeo da odbrani njegov šut. Ređali su se šutevi Zvezde, Sanogo je probao u 6. minutu, Katai u 10, a Ivanić u 23, ali je Popović ponovo bio siguran. U 31. minutu crveno-beli su imali još jednu veliku priliku, ali je udarac glavom Kataija završio na prečki. Kako obično biva u fudbalu stigla je kazna tim Dejana Stankovića u 36. minutu kada je Natho povukao loptu u sredinu i šutirao sa 18 metara savladavši uspavanog Borjana za veliko slavlje u Humskoj. Izraelac je u 40. minutu još jednom dobro šutirao, ali je lopta završila tik iznad gola. Do poluvremena su neuspešno pokušali Vujačić i Sanogo, ali je Partizan otišao sa prednošću na poluvreme.

U nastavku je Partizan bio konkretniji. U 49. minutu je Borjan odbranio udarac Vujačića, da bi Urošević uspeo da doda Rikardu koji je postigao gol, ali je pogodak poništen posle intervencije VAR-a zbog faula nad Rodićem. Lazetić je probao da Zvezdi donese izjed načenje, ali nije bio precizan, da bi i Rikardo zapretio neuspešno. Napadač Partizana je u 61. minutu propustio sjajnu šansu pošto je sa pet metara šutirao pored gola. Crveno-beli su uglavnom pokušavali sa distance neuspešno, dok je Katai u 80. minutu glavom loptu poslao pored gola posle slobodnog udarca koji je izveo Falko. Ipak, tri minuta kasnije je Katai iz trećeg pokušaja glavom savladao Popovića na asistenciju Rodića. Minut pre toga je Terzić mogao da poveća prednost Partizana posle asolo prodora, ali je lopta prohujala pored gola Borjana. Do kraja je još samo Menig imao solidnu poziciju iz koje je vrlo loše šutirao, pa je ostalo 1:1 u Humskoj.

90+4. minut
Kraj meča u Humskoj.
88. minut
Izmena u Partizanu, Holender je zamenio Jojića.
86. minut
Menig se našao u dobroj poziciji, ali je vrlo loše šutirao.
83. minut
1:1!!! Stigla je Zvezda do izjednačenja. Strelac je Katai glavom posle centaršuta Rodića. Bila je ovo treća dobra šansa za Kataija na meču.
82. minut
Dobra prilika za Partizan, Terzić je šutirao posle solo prodora, a lopta je završila pored stative.
80. minut
Dobra prilika za Zvezdu posle slobodnog udarca koji je izveo Falko. Katai je pokušao glavom, a lopta otišla tik pored stative.
77. minut
Izmena u Zvezdi, Stanić menja Sanoga.
72. minut
Izmena u Zvezdi, Falko je zamenio Ivanića. Promena i u Partizanu, Šćekić je zamenio Natha.
71. minut
Pokušaj Kataija koji je završio preko gola.
69. minut
Probao je Kanga sadvadesetak metara, ali je loše šutirao.
66. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, izlaze Marković i Jović, a ulaze Menig i Terzić.
61. minut
Velika prilika za Partizan, Rikardo se našao u odličnoj situaciji, ali je sa pet metara šutirao pored gola.
60. minut
Još jedan pokušaj Rikarda, ali lopta odlazi preko gola.
56. minut
Druga izmena u Zvezdi, Gajić je zamenio Erakovića. Rikardo je pokušao sa 25 metara, ali je njegov šut bio neprecizan.
52. minut
Prvi pokušaj Zvezde u drugom poluvremenu, Lazetić je šutirao, ali je lopta zakačila Uroševića otišla u korner.
49. minut
Prilika za Partizan posle kornera, Vujačić je šutirao, Borjan odbranio, da bi Urošević dodao do Rikarda koji je postigao gol, ali je Urošević tpom prilikom faulirao Rodića pa je gol poništen.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Zvezdi, Lazetić je ušao umesto Krstičića.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Dobra prilika za Zvezdu posle slobodnog udarca Kange, Sanogo je glavom pokušao i šutirao pored gola. Ubrzo je sviran i kraj prvog poluvremena.
44. minut
Vujačić je pokušao posle kornera, ali je lopta otišla preko gola.
40. minut
Nova odčlična prilika za Natha, Izraelac je šutirao, a lopta otišla tik preko gola.
36. minut
1:0!!! Vodi Partizan posle inicijative Zvezde. Natho je strelac, Izraelac je sa desne strane povukao loptu ka sredini i šutirao precizno sa 18 metara.
31. minut
Sjajna prilika za Zvezdu, Rodić je centrirao, a Katai glavom pogodio prečku.
23. minut
Još jedan napad Zvezde, Ivanić je šutirao sa 18 metara, ali je Popović siguran.
10. minut
Novi pokušaj Zvezde, Katai je šutirao sa 17 metara, ali je lopta otišla preko gola.
6. minut
Novi pokušaj Zvezde, Sanogo je šutirao sa 16 metara, ali je to bio vrlo loš pokušaj. Crveno-beli mnogo konkretniji na početku meča.
5. minut
Stopostotna prilika za Zvezdu, Dioni je iskoristio konfuziju odbrane Partizana, ali je Popović uspeo da odbrani udarac Francuza.
3. minut
Zvezda je zapretila prva preko Kataija koji je šutirao sa 18 metara, ali je Popović bio na mestu.
1. minut
Počeo je 165. Večiti derbi minutom ćutanja u čast preminule košarkaške legende Dušana Ivkovića.

PRVO POLUVREME

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde danas od 18 časova na stadionu u Humskoj odigraće 165. Večiti derbi u okviru devetog kola Superlige Srbije. Crno-beli posle dužeg vremena, tačnije sedam godina, u večiti derbi ulaze sa bodovnom prednošću u odnosu na Crvenu zvezdu.

Večiti rivali ulaze u derbi u odličnoj formi i posle pobeda u evropskim utakmicama. Partizan je u domaćem prvenstvu neporažen od početka sezone i ima dva boda prednosti u odnosu na crveno-bele, pa je ovo dobra prilika da dodatno uvećaju bodovnu prednost. Seriju dobrih rezultata je Partizan nastavio i u Ligi konferencija pobedom protiv Anortozisa u četvrtak.

Na drugoj strani crveno-beli su nešto sporije počeli sezonu, aloi su sada i oni u dobroj formi. Bodovni zaostatak za večitim rivalom je plod remija u prvom kolu prvenstva protiv Vojvdoine, ali su posle toga igrači Dejana Stankovića ostvarili šest pobeda u nizu i takođe su u dobroj formi koju su potvrdili pobedom protiv Brage u prvom kolu Lige Evrope. Za glavnog sudiju ovog meča određen je Novak Simović koji je prošle sezone delio pravdu na oba prvenstvena derbija.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)