MILOŠEVIĆEVE IZMENE URODILE PLODOM: Stranci RAZBILI Javor! Debitovali Banjak i Stojković

09.08.2020. 19:49
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Meč 3. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana deklasirali su Javor u 3. kolu Superlige Srbije. Izabranici Sava Miloševića slavili su sa 4:0, a pobednik je bio rešen več posle prvog dela. Tako su uspeli crno-beli da se vrate na samo minus tri u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.

NAPOKON: Partizan se pojačao na poziciji DESNOG BEKA! Čeka se još jedan...

NAKON ČOVIĆEVIH REČI DA SE KRIJE KAKO JE ODŽO UMRO NA STADIONU PARTIZANA: Oglasio se Vuletić - pljušte uvrede

PARTIZAN IDE NA POPRAVNI: Crno-beli pred najvažnijim duelom!

Strelci u prvom delu su bili Umar Sadik dva puta (13. iI 18.) i jednom Sejduba Suma(25. minut), a konačan rezultat je postavio Asano u 75. minutu. Moglo je biti ubedljivije, ali imali su I Ivanjičani prilike da postignu barem jedan pogodak.

Strateg crno-belih Milošević odlučio se na dosta promena i meč je započeo sa sledećim timom: Popović – Lutovac, Vitas, Banjak, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Suma, Asano – Sadik. Ove promene su se pokazale svrsishodne i dale su rezultat.

U timu nije bilo možda I najboljeg igrača Partizana Bibrasa Natha, ali to se nije videlo. Čak je Partizan delovao opasnije I prvi put ove sezone delovali su kao ekipa koja zna šta želi na terenu.

Debitovao je Maki Banjak i pokazao da Savo Milošević može itekako da računa na njega u nstavku sezone. Pred kraj je svoju priliku dobio I Denis Stojković, ali nedovoljno da bi se dao sud i o njegovoj igri.

Partizan – Javor 4:0 (3:0)

Stadion: FK Partizan

Sudija: Zoran Široki

Strelci: Umar Sadik 13, 18, Sejduba Suma 25, Takuma Asano 75.

Partizan: Popović, Lutovac, Brežančić, Banjak, Vitas, Zdjelar, Šćekić (od 78. Smiljanić), Suma (od 78. Stojković), Stevanović (od 66. Stvanović), Asano (od 85. Čolić), Sadik (od 85. Matić).

Javor: Lazović, Maričić, Jevremović, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Radivojević, Piščević, Mladenović, Luković, Tanko.

U našem lajvu ispod ovog teksta možete pročitati šta se iz minuta u minut dešavalo na utakmici:

85. minut
Asano puca pored gola. Javor sada želi samo da ne bude ubedljivije. Japanac izlazi. Umesto njega ulazi Nikola Čolić. Bojan Matić menja Umara Sadika.
83. minut
Ivanović ulazi u šesnaestrac i puca snažno, ali Lazović nije dozvolio da bude 5:0.
78. minut
Debituje za partizan Denis Stojković. Ušao je u igru umesto Sejdube Sume. Milan Lola Smiljanić menja Aleksandra Šćekića.
75. minut
Asano stiže do lopte pre Lazovića i ubacuje je u praznu mrežu za 4:0
73. minut
Lutovac sa ivice šesnaestrca puca, ali daleko pored gol i ostaju samo tri gola u mreži Ivanjičana
67. minut
Pobednik je već odlučen i ulazi se mirniji tok utakmice
65. minut
Izmena u Partizanu. Đorđe Ivanović umesto Filipa Stevanovića
60. minut
Posle kornera Sadik pokušava glavom, ali bezopasno i pored gola
53. minut
Bomba iz slobodnjaka Jevremovića sa ivice kaznenog prostora. Golman Partizana Popović jedva uspeva da skrene loptu i ostaje 3:0
49. minut
Prilika za goste. Tanko je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali loše je to odradio
47. minut
Suma asistira Stevanoviću, mlađani prvotimac crno-belih centrira Sadiku, ali Umar i pored predugih noga nije uspeo da dohvati loptu
46. minut
Nastavljena je utakmica

KRAJ PRVOG DELA

44. minut
Kontra Partizana, ali Sadik greši i propala je prilika da se uveća prednost

Partizan je dobio potencijalne rivale u kvalifikacijama u Ligi Evrope. Crno-beli bi na žrebu mogli da dobiju RFS i Valmeiru iz Letonije, kao i rumunski Botosani

36. minut
Suma je bio sebičan i hteo je sve sam i nije prosleo loptu do Stevanovića i propala je prilika za povećanje vođstva
34. minut
sadik je išao jedan na jedan prema golu, ali plavšić mu je uklizao i sprečio ga da dođe do trećeg gola
33. minut
Šćekić šutira iz daljine, ali ovog puta je golman gostiju bio siguran

25. minut
Suma glavom za 3:0. Najniži na terenu postiže prelep gol
24. minut
Otašević sam, šutirao glavom sa pet metara, ali pravo u Popovića
22. minut
Maričić dobro šutira iz slobodnjaka sa 25 metara, ali zamalo pored Popovićevog gola

18. minut
Suma je pogodio stativu, ali u nastavku akcije greši golman gostiju Lazoviću. Ispala mu je lopta, a Sadik je to ispratio i petom pogodio za 2:0.

13. minut
Sadik dovodi Partizan u vođstvo. Uz malo sreće lopta je od Sume došla do napadača crno-belih koji je sproveo u mrežu
12. minut
Sadik sa desne strane niti puca niti centrira i ništa ni od ove akcije crno-belih
10. minut
Šćekić je lepo usplio Asana, on sa desne strane pronalazi Sadika, ali lopta nije išla u okvir gola
8. minut
Gosti su opasno napali po desnoj strani, ali Piščević je centrirao ili šutirao preko gola