13.02.2018. 17:25 20:15
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli remizirali bez golova protiv CSKA u šesnaestini finala Lige Evrope.

Crvena zvezda i CSKA su i posle 90 minuta beogradskog duela ostali na početku (0:0), a ko će se plasirati u osminu finala Lige Evrope biće poznato posle moskovske bitke koja je zakazana za 21. februar. Tim Vladana Milojevića odigrao je još jednu hrabru evropsku utakmicu protiv rivala koji je jesenas bio treći u grupi Lige šampiona u konkurenciji Mančester junajteda, Bazela i Benfike.

Crveno-beli su se još jednom ozbiljno isprsili pred protivnikom koji je na papiru znatno jači i skuplji. CSKA je pokazao da je najbolja ekipa protiv kojeg je lider Superlige igrao u ovom ciklusu Lige Evrope. Imali su "armejci" nekoliko ozbiljnih šansi za pogodak, vezsli su po terenu u dobrom delu utakmice, ali je mreža Milana Borjana ostala netaknuta.

Sa druge strane, Beograđani su mogli do zlata vrednog gola, ali su ih u dve situacije milimetri delili od pogotka. Šansu utakmice propustio je Nemanja Radonjić u 35. minutu, kada je „prosuo“ akciju u kojoj je izašao sam pred sjajnog Igora Akinfejeva.

Drugu stopostotnu šansu nije realizovao Damijan Le Talek početkomd rugog poluvremena, kada je njegov udarac vrhovima prstiju zaustavio nesavladivi Akinfejev.

Crvena zvezda - CSKA 0:0

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 35.642.

SUDIJA: Pavel Račkovski (Poljska).

ŽUTI KARTONI: Berezucki, Golovin (CSKA).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Jovičić, Krstičić, Ben, Radonjić (od 78. Srnić) - Pešić (od 85. Račić).

CSKA: Akinfejev - Berezucki, Vernblum, Vasin - Fernandez, Džagojev, Naćo, Golovin, Kučajev- Čagojev, Vitinjo (od 85. Čalov) - Musa.

TOK MEČA

78. minut - Prva izmena u Crvenoj zvezdi. Slavoljub Srnić je zamenio Radonjića.

75. minut - Crvena zvezda se povukla, ali je pretila iz kontranapada. Posle jedne takve akcije Ben je poslao idealan centaršut ka Krstičiću, koji je glavom okrznuo loptu. Pored gola!

65. minut - Kiks Vujadina Savića, gosti su došli do situacije tri na jedan, ali je Musa poslao očajan pas ka Vitinju koji je presekao Le Talek.

57. minut - Objavljen je zvanični podatak, duel Crvene zvezde i CSKA gleda 35.642 navijača.

50. minut - Odličan početak drugog dela igre za crveno-bele. Posle jedne akcije domaćina Le Talek je izbegao ofsajd zamku, šutirao levom nogom u gornji levi ugao, ali je Igor Akinfejev jednom rukom izbacio loptu iz rašlji svog gola. Uzdasi na stadionu "Rajko Mitić"...

35. minut - Auuuu... Kakvu šansu je promašio Nemanja Radonjić! Zvezdino krilo je pobeglo defanzivcima CSKA, izbio je Radonjić sam pred golmana Akinfejeva, ušao u kazneni prostor i sa 15 metara šutirao. Iskusni čuvar mreže "armejaca" je paradom sprečio vođstvo domaćina. Bila je to idealna prilika za tim Vladana Milojevića.

29. minut - Velika ofanziva "armije". Nekoliko akcija koje nisu bile prijatne za navijače domaćina, dva kornera, ali se Zvezda odbranila.

23. minut - Žuti karton za Aleksandra Golovina koji neće moći da igra u revanšu u Moskvi zbog parne javne opomene.

22. minut - CSKA je ponovo zapretio, ali su crveno-beli imali sreće. Rodić je izbacio loptu ispred gol linije posle akcije Džagoeva. U kontranapadu Radonjić je pokušao udarcem sa 16 metara, ali je šutirao po zemlji pored gola.

19. minut - Žuti karton za Berezuckog koji je zaustavio Bena u opasnom napadu. Slobodan udarac sa 20-ak metara za crveno-bele. Ben je prebacio živi zid, ali i prečku gola gostiju.

15. minut - Prvi korner za Zvezdu, ali Radonjić ga nije izveo na najbolji način. Izborio je aut. Na suprotnoj strani sudije su poklonile udarac sa ugla gostima. Srećom po crveno-bele nije bilo opasnosti po mrežu Borjana.

DA SE NAJEŽIŠ! Delije se OPROSTILE od velikog ZVEZDAŠA Nebojše Glogovca! (VIDEO)

Koreografija navijača Crvene zvezde
Koreografija navijača Crvene zvezde / Izvor: Srbija Danas

10. minut - Prva šansa na utakmici i to za CSKA. Vitinjo je lako prevario Le Taleka, šutirao u dobro postavljenog Borjana koji je bez problema uhvatio loptu.

6. minut - Početno ispitivanje snaga, bez uzbuđenja na terenu.

Utakmica započinje minutom ćutanja u čast žrtvama avionske nesreće u blizini Moskve.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.