10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

DAN NAKON KRAJA IGRAČKE KARIJERE: Runi zabeležio prvi poraz na klupi, Derbi pao u SAMOJ ZAVRŠNICI

16.01.2021. 18:35
Vejn Runi
Vejn Runi / Izvor: Reuters
Uzbudljiv dan u Čempionšipu.

U prvih osam subotnjih mečeva 24. kola Čempionšipa pobede su upisali Birmingem, Luton, Bristol siti, Norič, Notingem i Votford. Vejn Runi je na zvaničnom menadžerskom debiju sa svojim Derbijem poražen od Roterama 1:0.

Imaš 1500 razloga da klikneš, a samo 1 klik je dovoljan za KEŠ ISPLATU!

ALEKSIĆEVA MAJSTORIJA PO SNEGU: Pogledajte fenomenalan slobodnjak srpskog fudbalera (VIDEO)

DA LI JE BIO PENAL? Siniša Mihajlović konačno slavio, ali cela Italija se pita SAMO JEDNO (VIDEO)

Prvoplasirani Norič novu pobedu upisao je na gostovanju Kardifu gde je slavio 2:1. Golovima Henlija i Kantvela Kanarinci su prvo poluvreme rešili u svoju korist. Na 2:1 je smanjio Rals u 65. minutu, ali je Kardif samo pet minuta kasnije ostao sa igračem manje jer je Pak dobio drugi žuti karton.

Trećeplasirani Bornmut kod kuće je izgubio od Lutona kome je tri boda doneo gol Dousberi-Hala. Bornmut je od 26. minuta igrao sa desetoricom igrača jer je Lerma dobio direktan crveni karton. Ekipa Birmingema je pobedila Midlzbro na Riversajdu rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Skot Hogan u 26. minutu, nakon asistencije Masima Kolina. Votford je na svom terenu bio bolji od Hadersfilda 2:0 golovima Kleverlija u 54. i Pedra u 64. minutu.

Dan nakon što je i zvanično završio igračku karijeru i postao menadžer Derbija, Vajn Runi je poražen kod kuće od Roterama koji je slavio golom Lindsbija u 86. minutu.