VIDITE SNIMKE: Penal za Zvezdu, pa gol Bena (VIDEO)

22.11.2020. 19:22
FK Vojvodina VS FK Crvena zvezda
FK Vojvodina VS FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: TV Arena sport printscreen
Derbi u Novom Sadu.

Posle kratke reprezentativne pauze, Crvena zvezda u Novom Sadu gostuje Vojvodini u derbi utakmici 15. kola Superlige Srbije.

NAJAVIO JE DOLAZAK NA MARAKANU: Zvezda u januaru dobija veliko POJAČANJE!

NOLE MENJA ISTORIJU: Evo kada će Đoković SRUŠITI rekord Federera! Zna se i koliko sada BEŽI Nadalu!

FALĆINELI KAO NIKADA DO SADA: Italijan progovorio o Beogradu, svlačionici, navijačima... (VIDEO)

"Stara dama" je jedan od klubova sa kojima je ekipa sa Marakane odmerila snage najviše puta u istoriji – čak 201. Gosti iz Beograda su iz 114 međusobnih duela izašli kao pobednici, rezultat je bio nerešen 47 puta, a Novosađani su bili bolji na 40 utakmica. Duele crveno-belih iz Beograda i Novog sada neretko krase brojni golovi. Lopta je zatresla mrežu ukupno 595 puta, ali je gol razlika na Zvezdinoj strani i iznosi 381:214.

Crveno-beli su bolje započeli ovaj duel i poveli su već u 26. minutu. Pogodio je desni bek Zvezde, Milan Gajić, koji u poslednje vreme igra u odličnoj formi. Pucao je sa nešto manje od 20 metara, lopta je zakačila Mladena Devetka i prevarila njegovog golmana, Gorana Vukliša.

To je bio i konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku ponovo Zvezda postiže gol, a na pogodak El Fardu Bena se čekalo do 75. minuta kada je reprezentativac Komorskih ostrva bio precizan sa bele tačke.

Sudija Novak Simović pokazao je na jedanaesterac nakon što je Đuričin uklizao Nikoliću.

Baš u napadu pre pogotka, igrači Vojvodine su takođe tražili najstrožu kaznu. U šesnaestercu crveno-belih je pao Nemanja Ćović, ali se na usporenom snimku videlo da je Simović ispravno postupio.

Jasno se videlo da Strahinja Eraković nije ni dotakao Čovića koji se sam sapleo i pao.