NOVOSAĐANI SLAVILI U DERBIJU: PREOKRET Lala u poslednjih pet minuta

30.08.2020. 18:05
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press
Meč 6. kola.

Derbi meč 6. kola fudbalske Superlige Srbije odigran je u Novom Sadu. Vojvodina je pobedila  Partizan sa 3:2, a na nekoliko minuta pre kraja vodili su crno-beli.

U HUMSKOJ SU MU PREDVIĐALI BLISTAVU KARIJERU: Partizanov đak opet PROMENIO klub!

PARTIZAN OSLABLJEN U NOVOM SADU: Natho otišao u Izrael

HUMSKA ODZVANJA: Milošević se emotivnom PORUKOM pozdravio sa Ivanovićem! O ovim REČIMA će se dugo pričati

Prvo poluvreme je bilo pomalo I dosadno do same završnice. Tada je Umar Sadik pokazao zašto je jedan od najboljih igrača u Srbiji I posle sjajne akcije u 41. minutu dovodi crno-bele u vođstvo. Ipak, to nije bilo sve od uzbuđenja. Suma je pomalo bezobrazno udario Nikolu Drinčića i sasvim zaslužno dobio crveni karton.

Novosađani su brzo na startu drugog dela uspeli da materijalizuju igrača više i već u 51, minutu preko Milajna Vukadinovića. Idelane prilike da potpuno preokrene rezultat. Nemanja Čović je imao dve prilikea, li nijne pogodio.

Kazna je stigla posle fenomenalnog gola Šćekića u 69. minutu. Ponovo je posle toga Čović mogao da pogodi, ali ovo definitvno nije bio njegov dan.

Strateg crno-belih Savo Milošević je bio previše nervozan i sasvim zasluženo je dobio crveni karton.
Kada su svi pomislili da će Partizan slaviti Novosađani su sa dva gola za pet minuta preokrenili i pobedili.

Prvo je Bogdan Mladenović izjednačio u 89. minutu, a u poslednjim sekundama Aranđel Stojković je pogodio za pobedu.

Ostaće upamćene i dve situacije gde su crveno-beli tražili penal. Pričaće se dugo i o onoj pri rezultatu 0:0, ali i o Banjkovoj ruci kada je bilo 1:2. Ipak, slavili su, pa će se brzo zaboraviti.

Na meču u Novom Sadu pravdu su delili Srđan Jovanović, a pogali su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović

Dešavanja iz Novog Sada iz minuta u minut možete pratiti ovde.

94. minut
Kraj! 3:2 za Vojvodinu
93.minut
Vojvodina pobeđuje! Aranđel Stojković je plasirao loptu u donji ugao i usledilo je slavlje domaćih
90 minut
Igraće se još tri minuta
89. minut
GOL! Bogdan Mladenović sa 20 metara pogađa u stativu, a zatim lopta završava u mreži Partizana
86. minut
Novosađani napadaju, ali Popović nema potrebe da nešto preterano radi
75. minut
Novosađni uzimaju loptu Sadiku, a iznervirani Milošević skandalozno baca flašicu na sudiju i potpuno zasluženo dobija crveni karton
74. minut
Banjak čini se rukom brani šut Simića, ali Jovanović ništa nije pokazao
73. minut
Nemanja Čović poptuno sam na sedam metara od gola, ali nebu pod oblake odlazi lopta
69. minut
Partizan ponovo vodi: 1:2. Zdjelar je centrirao, a Šćekić sa 15 metara glavom pogađa. Nonšalatna odbrana Lala i to je kažnjeno

67. minut
Zicer za Asana. Sam je sebi stvorio šansu, ali sa deset metara puca pravo u Simića
65. minut
Sadik prodire sa leve strane ubacuje povratnu, ali niko nije pratio akciju
64. minut
Čović opet neprecizan. Pokušava volejom, ali vrlo loše
62. minut
Kontra Partizana. Asano ne uspeva da uposli Sadika i sve je propalo
59. minut
Čović sa deset metara promašuje nemoguće. Ciljao je rašlje, ali nije pogodio
55. minut
Aranđel Stojković šutira sa 25 metara, ali preslabo. Popović nijne imao problema da uhvati loptu
51. minut
Izjednačenje. Vukadinović je prošao sa leve strane i rezentnim udarcem uspeo da pogodi mrežu. Popović je dokačio loptu, ali to nije pomoglo

46. minut
Nastavljena je igra.

KRAJ PRVOG DELA

43. minut
Suma laktom udara Drinčića. Crveni za igrača Partizana, a žuti za Novosađana
40. minut
Sadikova majstorija za vođstvo. Pogodio je same rašlje i to posle prelepog driblinga
37. minut
Nikola Drinčić sa nekih 25 metara daleko iznad gola
33.minut
Slobodan Urošević pravo u golmana sa 22-23 metra
30. minut
Čović glavom posle centaršuta Drinčića, ali malo pored gola. Tajm-aut zbog vrućine
29. minut
Vitas neoprezno startuje na Čovića i zasluženo dobija karton
29. minut
Drinčić puca iz slobodnjaka sa više od 30 metara, ali direktno u Popovića
26. minut
Suma očajno šutira iz slobodnog udarca sa 25. Pravo u živi zid
20. minut
Sadik dobija žuti karton posle više nego neopreznog starta sa leđa na Nikolu Drinčića
15. minut
Sadik komplikuje na ivici šesnaesterca i ostaje bez lopte u izglednoj situaciji. Novosađanisu u nastavku u prilici, ali nisu uspeli da priprete u završnici
12. minut
Stevanović centrira, Sadik sa manje od tri metra glavom šutira preko gola. Čini se da nije skočio u pravom momentu.
6. minut
Suma šutira, ali je izblokiran i lopta je u korneru
5.minut
Popović kliza na loptu i Vukadinovića, skočili su sa klupe Vojvodine, ali sudija Jovanović pokazuje da se igra nastavi. Ništa od penala.