ZAHAVIJEV ŠOU U AJNDHOVENU: PSV dominantno savladao Galatasaraj (VIDEO)

21.07.2021. 22:59
Eran Zahavi
Eran Zahavi / Izvor: Profimedia
Izraelac upisao het-trik i asistenciju.

Fudbaleri PSV Ajndhovena savladali su Galatasaraj u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 4:1 (2:1). Utakmica na Filips stadionu protekla je u dominaciji domaće ekipe, a svoj šou imao je iskusni izraelski napadač Eran Zahavi.

KAD MERIDIAN ČASTI – SVI SU NA DOBITKU! Nije samo AUDI, stigla i vespa i poklon putovanja (FOTO)

A SAMO JE TREBALO DA NE IZGUBE Zvezda dodatno žali zbog Kairata, PALO JE U VODU ono što se dugo gradilo

DAC PRETI PARTIZANU: Slovaci dolaze u Beograd po pobedu (FOTO)

Zahavi je već u drugom minutu, nakon greške golmana Muslere, doveo PSV do vođstva.

Nije se dugo čekalo do novog gola. Madueke je u 35. minutu odlično uposlio fantastičnog Izraelca koji rutinski duplira prednost domaćih.

Galata se trgla iz letargije sredinom prvog poluvremena, a pogodak nade turskom klubu doneo je Kilinč u 42. minutu.

Holanđane pogodak u poslednjim trenucima prvog dela igre nije demoralisao, već ih je dodatno motivisao. Igrao se 51. minut kada je Zahave maestralno pronašao Gecea. Omaleni Nemac je efektno pogodio gornji levi ugao gola nemoćnog Muslere.

Odbrana Galatasaraja ponovo je sebi napravila medveđu uslugu. Akturkoglu i Marsao su u 84. minut očajno reagovali posle jednog ispucavanja, sve je to pomno pratio Zahavi koji je rutinski stigao do het-trika na oduševljenje mnogobrojne publike.

Konačan rezultat postavio je u 88. minutu svojim drugim pogotkom na meču. Vezista je glavom sa 11 metara uspeo da lobuje više puta pominjanog Musleru.

Revanš susret na programu je 28. jula od 20 časova. Galatasaraj je domaćin na svom Ali Sami Jen stadionu u Istanbulu.