11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ZATO NIJE STALNO NA TERENU: Partizanu bolje ide, kada nema Sume od starta meča (FOTO)

10.12.2017. 19:50
Srbija Danas/Mondo
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Profimedia
Tako kaže statistika.

Najskuplji igrač u istoriji Partizana i Superlige Sejduba Suma (26) odigrao je još jedan loš meča u dresu crno-belih. Ofanzivnog veziste nije bilo nigde na terenu u porazu kluba iz Humske od Napretka (2:1) u 21. kolu Superlige Srbije.

Nije ulazio u šanse, a isto tako nije upošljavao saigrače. A zbog toga je i doveden. Samim tim, veliko je pitanje da li će ga Miroslav Đukić uvrstiti u prvu postavu u sredu (18), kada je na programu Večiti derbi.

Kada bih pogledao statistiku, starteg crno-belih sigurno bi se odlučio da Suma bude na klupi. Naime, u njegovih 10 zabeleženih startova Partizan je slavio samo pet puta, tri puta je bilo nerešeno (Crvena zvezda, Čukarički i Spartak), dok su i oba superligaška poraza crno-belih (Voždovac i Napredak) zabeležena uz njegov nastup 90 minuta.

Kad je reč o tih pet pobeda Partizana, u dve je Suma izašao veoma rano posle čega su crno-beli napravili rezultat. To je bilo protiv Zemuna (3:1) kada je igru napustio u 57. minutu, odnosno protiv Borca u Čačku (2:1) kada je izašao na poluvremenu pri rezultatu 0:0, a kasnije su crno-beli slavili.

Sejduba Suma
Sejduba Suma / Izvor: MN Press

I u Evropi se Partizanu loše piše kada je Suma od starta meča na teren. Crno-beli su poraženi u oba meča grupne faze protiv Dinama iz Kijeva, a tri puta je bilo nerešeno (Videoton, Skenderbeg i Olimpijakos), a učestvovao je golom u pobedi nad Mađarima u revanšu protiv Videotona (4:0).

Kad se sve sabere, šest pobeda, šest remija i četiri poraza.

Najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.