ZVEZDIN REMI NA ZLATIBORU: Gol Pavkova NIJE bio dovoljan za pobedu (GALERIJA)

17.06.2017. 19:51
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Starsport
Crveno-beli će na Zlatiboru biti do 24. juna.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su prvu test utakmicu na pripremama na Zlatiboru. Ekipa Vladana Milojevića je odmerila snage sa selekcijom Užica, a rezultat je bio 1:1. Golovi su postignuti u 80. i 84. minutu, a strelac za Zvezdu je bio Milan Pavkov. Ta radost nije dugo trajala, pošto je Damir Kahriman savladan samo četiri minuta kasnije. Sledeća, ujedno i poslednja provera crveno-belih, na pripremama biće u petak, protiv Rudara iz Pljevalja.

ZVEZDA NA PRVOM TESTU: Milojević je izabrao OVE startere (FOTO)

Dok se čeka utakmica, Rikardinjo je odradio PRVI trening u Zvezdi (VIDEO)

Zvezda je počela sa nekoliko mlađih igrača, a starter je bio i Filip Stojković, jedan od trojice igrača koji je došao u ovom prelaznom roku.

LALATOVIĆ SE HVATAO ZA GLAVU: Orlići se ISPROMAŠIVALI, loš start na otvaranju EP u Poljskoj! (FOTO)

Početak utakmice na terenu SC "Čajetina" obeležila je kiša, a prvo poluvreme je proteklo u znaku prilika Zvezde. Kapiten (u ovoj utakmici) Nenad Milijaš pokušavao je nekoliko puta, iz slobodnjaka, ali i glavom. Ipak, u prvih 45 minuta promene rezultata nije bilo, a treba spomenuti i pokušaje Uroša Račića i Luke Adžića. Mladi igrači od kojih se mnogo očekuje pokušavali su sa distance, ali je golman domaćina branio.

U nastavku meča, Milojević je šansu dao Lukoviću, Ruizu, Miliću i Vujakliji, a na tribine je došao i Vujadin Savić (šta je rekao po povratku u Zvezdu pročitajte OVDE).

U 50. minutu, Nemanja Milić je pokušao glavom sa nekoliko metara, ali je protivnički golman odbranio. U 65. minutu, Račić je ustupio mestu Milanu Pavkovu, a samo dva minuta kasnije bilo je i gužve u kaznenom prostoru Zvezde. Ipak, nekoliko pokušaja je izblokirano. Ubrzo je šansu dobio i Milošević, umesto Anđelkovića. U roku od dva minuta (72. i 74. minut) Vujakllija i Milić nisu realizovali pokušaje glavom. Prvi je bio preslab, a drugi je zaustavio golman.

Novi pokušaj glavom bio je i uspešan. Strelac je bio Pavkov, da bi samo četiri minuta kasnije, u 84. Kahriman bio savladan. To je ujedno bio i konačan rezultat.

ĐURĐEVIĆ PROMAŠIO VELIKU ŠANSU: Portugalci su to KAZNILI! (FOTO)

Crveno-beli će na Zlatiboru biti do 24. juna, a za pet dana kasnije planirana je prva utakmica 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Ime protivnika biće poznato posle žreba u ponedeljak.

SELEKCIJA UŽICA - CRVENA ZVEZDA 1:1

STADION: Sportski centar "Čajetina"

GLEDALACA: 1.000

SUDIJA: Mladen Gligorijević

UŽICE: Vukadinović, Jezdimirović, Vučković, Joksimović, Vidić, Glišović, Martinović, Karadarević, Miličić, Petrović, Gajić. Igrali su još: Ristanović, Đurić, Janković, Radović, Lazić, Stanić, Janjijević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Stojković, Frimpong, Le Talek, Anđelković, Donald, Račić, Milijaš, Srnić, Adžić, Vučićević. Igrali su još: Milošević, Luković, Ruiz, Milić, Pavkov, Vujaklija