13°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

Zvezda iz vazduha smirila grube Austrijance, lep gol velikog zimskog pojačanja (VIDEO)

30.01.2019. 16:48
Srbija Danas/D. N.
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: Reuters
Meč odigran u Antaliji.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su bečku Austriju sa 3:0 (1:0) u drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj na pripremama u Antaliji. Trener crveno-belih Vladan Milojević izveo je na teren ekipu za koju bi moglo da se kaže da će predstavljati startnih 11 na početku prolećne polusezone, izostali su jedino Dušan Jovančić i Milan Pavkov.

ZVEZDA POVELA: Crveno-beli STIGLI do prednosti, a EGZEKUTOR je dobro poznat! (VIDEO)

BOMBA U SMIRAJ PRELAZNOG ROKA: Partizan ostaje bez najboljeg igrača? (FOTO)

U turskom letovalištu je viđena borbena utakmica, sa mnogo grubih startova igrača austrijskog tima. Šampion Srbije je tek posle dva pogodka smirio ratoborne Austrijance koji su bili dobar rival za sparing.

Crveno-beli su do vođstva stigli u 24. minutu, pošto je El Fardu Ben realizovao jedanaesterac. Prethodno je fudbaler Austrije igrao rukom u kaznenom prostoru.

Tim Vladana Milojevića duplirao je prednost već u drugom minutu drugog poluvremena, kada je Nemanja Milunović glavom odlično reagovao na centaršut Bena, koji je tako upisao i asistenciju. Bio je to prvi pogodak zimskog pojačanja u dresu Crvene zvezde.

Ben je mogao da postigne još jedan pogodak, ali je posle asistencije Boaćija njegov udarac ukrotio golman Bečlija. Konačan rezultat postavio je Srđan Babić u 84. minutu. Nenad Milijaš je odlično izveo korner, a visoki štoper se poklonio i smestio loptu u mrežu.

Duel Crvene zvezde i tima iz Beča sa tribina je posmatrao i selektor Austrije Franko Foda, kao i trener Šahtjora Igor Duljaj.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Rodić - Jovičić, Čaušić - Ben, Marin, Vukanović – Boaći. Igrali su još: Popović, Jirka, Simić, Babić, Pavkov, Milijaš, Hajdin, Nikolić.

Pogledajte kako izgleda Kristina Štrbac, devojka Alekse Vukanovića.