19.06.2019. 20:11
Zvezda
Zvezda / Izvor: Srbija Danas
Šampion Srbije ubedljiv u prvoj proveri.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prvoj proveri nižerazrednog austrijskog ligaša Vindišgarsten sa 7:0 (3:0). Pitanje pobednika rešeno je još u prvom poluvremenu, kada su izabranici Vladana Milojevića stekli kapitalnu prednost, postigli tri pogotka i meč rutinski priveli kraju.

OBRATITE PAŽNJU NA 19. JUL: Ako vas tog dana posluži sreća, ovo leto ćete zauvek pamtiti

KONDICIONI TRENING PRE UTAKMICE: Pogledajte kako se fudbaleri Zvezde spremaju za meč (VIDEO)

PALI POTPISI NA MARAKANI: Zvezda predstavila 30 budućih ASOVA (VIDEO)

Mrežu domaćina načeo je Mirko Ivanić, preciznim udarcem sa distance već u devetom minutu postigao je "prvenac" Crvene zvezde u novoj sezoni.

Do narednog gola, šanse za Zvezdu propustili su Marin, čiji je šut fijuknuo preko prečke (18'), da bi zatim Ivanićev udarac iz daljine prohujao pored leve stative.

Stručni štab i navijače crveno-belih može da raduje forma Ričmonda Boaćija. Napadač tima sa Marakane vratio se na teren posle povrede i dva puta nadmudrio odbranu Austrijanaca. Najpre u 31. minutu kada je Marin uposlio Jevtovića koji je dobrim pasom dodao loptu reprezentativcu Gane, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu za 2:0.

Na sledeći pogodak, čekalo se do 37. minuta. Tada je posle kornera glavom pokušao Milunović, lopta se od stative odbila do Boaćija, koji je postigao drugi gol na meču - 3:0.

Gde su stali na poluvremenu, Milojevićevi izabranici nastavili su u drugih 45 minuta. Posle samo devet minuta igre u nastavku, Aleksa Vukanović je postigao četvrti gol za Zvezdu, pošto je prethodno stručni štab crveno-belih na teren poslao novu postavu.

Odličan centaršut Bena sa leve strane, prihvatilo je krilo crveno-belih i preciznim udarcem glavom povisio rezultat na 4:0.

Mogla je Zvezda u 61. minutu i do petog gola, kada je posle odličnog centaršuta, Krstović namerno propustio loptu, koja je došla Benu na nekoliko metara od gola domaćina, ali je reprezentativac Komora već viđen pogodak pretvorio u neverovatan promašaj.

Što nije uspelo El Farduu tada, ispravio je Veljko Simić u 67. Vezista Zvezde utrčao je iz drugog plana i preciznim šutem savladao Lajzingera za 5:0. Samo nekoliko sekundi kasnije, akciju Bena i Simića, koji je centrirao, u šesnaestercu je ispratio Nikola Krstović i postigao prvenac u crveno-belom dresu, a šesti gol za Milojevićev tim u ovom meču.

ODLAZI ILI OSTAJE: Direktor Zvezde o statusu NAJTRAŽENIJEG igrača!

IZ PRVE RUKE: Terzić PRIČAO o odlascima i POJAČANJIMA! Ovo su PRIORITETI!

Tačku na ubedljiv trijumf stavio je Veljko Simić svojim drugim golom na meču u 74. minutu.

VINDIŠGARSTEN - CRVENA ZVEZDA 0:7

Strelci: Ivanić 9. Boaći 31. 37. Vukanović 54. Simić 67. 74. Krstović 70.

VINDIŠGARSTEN: Lajzinger, Jašarević, Anteštajner, Felbecmajer, Đorđević, Gosvajnen, Huber, Veber, Valdenhofer, Husik, Hakl. Klupa: Kolmajr, Gosvajnez, Habe, Gole, Ajgner.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Jirka, Stojković, Milunović, Rodić - Čaušić, Jovančić - Ivanić, Jevtović, Marin - Boaći. Igrali su još: Stanković, Gordić, Savić, Gobeljić, Vulić, Krstović, Simić, Gavrić, Konatar, Ben, Vukanović.

Pogledajte još slika sa meča Vindišgarsten - Crvena zvezda.