15°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

LUDILO U ANTALIJI: Dva penala, AUTOGOL i pet pogodaka! Zvezda PREOKRETOM do druge pobede! Deki TRLJA ruke!

26.01.2020. 17:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Crveno-beli upisali drugi trijumf u pripremnom periodu.

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i drugu pobedu u pripremnom periodu. Posle "prvenca" upisanog na Pafosu protiv Arisa iz Limasola (2:0), šampion Srbije je u Turskoj preokretom savladao Arku iz Gdinje rezultatom 3:2.

GDE ĆE VAN LA PARA? Stanković ga je OTPISAO, a Holanđanin ima samo JEDNU OPCIJU!

PALA ODLUKA: Stanković IZABRAO Marinovog zamenika!

ŠTUTGART POSLAO MILIONE ZA BORJANA: Ovo je odgovor golmana Zvezde!

Odlično su izabranici Dejana Stankovića otvorili meč u Antaliji i posle početne inicijative, stigli do vođstva u 16. minutu preko Miloša Degeneka.

Štoper crveno-belih je bio najprisebniji, posle izvedenog kornera Miloša Vulića, stvorila se gužva u šesnaestercu Poljaka i reprezentativac Australije je sjajno odreagovao za 1:0.

Neverovatnu priliku u 21. minutu promašio je Ben koji je potpuno sam sa 5-6 metara šutirao pored stative, a kazna je stigla posle samo 4 minuta. Arka je uzvratila na isti način. Posle udarca iz ugla, Pavkov je zaboravio na Zbožena koji je pogodio udarcem glavom, donevši izjednačenje 13. ekipi na tabeli Ekstraklase.

Do potpunog preokreta Poljaci su stigli u poslednjim sekundama prvog dela. U 45. minutu Krstović je skrivio penal, Borjan je odbranio šut sa bele tačke, ali je u nastavku akcije Serarens bio dobro postavljen i doveo poljski tim u vođstvo.

U nastavku je Stankovićev tim pojačao ritam. Trener crveno-belih poslao je na teren potpuno drugu postavu, sa Tomaneom i Boaćijem kao najisturenijima u špicu.

I već u 53. minutu probao je Veljko Nikolić snažnim udarcem sa 16 metara da ugrozi gol poljske ekipe, ali je golman Štejnbors neutralisao njegov pokušaj. Nedugo zatim (60.) Simić je odlično centrirao sa leve strane ka Vukanoviću, čiji je udarac otišao preko gola.

Samo dva minuta kasnije, Zvezda je izjednačila na 2:2. Ponovo se posle kornera stvorila gužva u petercu, a loptu u sopstvenu mrežu prosledio je nespretni Vejinović, koga je "bubamara" pogodila u leđa i završila iza golmana poljske ekipe.

U 73. minutu dosuđen je penal za srpskog šampiona. Posle prodora Gavrića, lopta je stigla do Tomanea, kojeg je Štejnbors oborio u kaznenom prostoru, a sudija opravdano pokazao na "belu tačku". Boaći je izveo jedanaesterac, golman Arke je odbranio, međutim lopta se odbila do Vukanovića koji je iz blizine bio nepogrešiv za novi preokret i trijumf crveno-belih od 3:2.

CRVENA ZVEZDA - ARKA 3:2 (1:2)

STRELCI: Degenek 15. Vejinović autogol 62. Vukanović 74. - Zbožen 25. Serarens 45.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Ivanić, Ben, Garsija, Krstović, Pavkov. Drugo poluvreme: Vasiljević, Gobeljić, Babić, Pankov, Petrović, Nikolić, Simić, Vukanović, Gavrić, Tomane, Boaći.

Arka Gdanjsk: Štejnbors - Zbožienj, Magoma, Marić, Marčinjak - Deja - Jankovski, Nalepa, Vejinović, Mlinski - Serarens.

Pogledajte kako izgleda fudbalerka iz Venecuele Sonja O'Nil.

MATIĆ U HUMSKOJ: Lalatović objasnio kako je došlo do transfera

NA MARAKANI SE NIJE PROSLAVIO: Zvezdin veliki PROMAŠAJ konačno našao KLUB!

SLEDI OPERACIJA RAMENA: Bivši plej Zvezde ZAVRŠIO SEZONU! (FOTO)

ŠAKOTA: Ozbiljna priprema za Igokeu