ZVEZDA OD 5 DO 10: Katai na stranici epske poezije, kondorov let kritikovanih bekova, nezaustavljivi Ben i Ivanić (VIDEO)

30.10.2020. 08:10
Srbija Danas/ N. R.
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Visoke ocene za fudbalere crveno-belih za ubedljivu pobedu nad Slovan Liberecom u Ligi Evrope (5:1).

Milan Borjan: Nije uspeo da ostane nesavladan u jubilarnoj 150. utakmici u dresu Crvene zvezde kapiten tima iz Ljutice Bogdana. Ipak, sigurno će pamtiti veče najubedljivije pobede koju su crveno-beli ikada ostvarili u grupnoj fazi evropskih kupova. Mogao je možda da uhvati loptu posle centaršuta, umesto da je boksuje, pre gola gostiju, ali nije krivac za pogodak. Dokazao klasu izvadivši loptu iz gola kod slobonog udarca Mare u 62. minutu. Ocena: 7.

DEKI LUDUJE ZBOG PETARDE: Popeo se na VRH TRIBINE i napravio neviđeni šou - kao VOĐA navijača (VIDEO)

PUNI SE BUDŽET NA MARAKANI: Evo koliko je novca ZARADILA Zvezda pobedom nad Liberecom!

SPREMAJU SE ZA NOVE POBEDE: Eraković, Boaći i ekipa ODMAH na trening posle meča Crvene zvezde (VIDEO)

Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press

Milan Gajić: I da nije postigao gol zaslužio je visoku ocenu. Konačno je svoju korektnu partiju u defanzivi oplemenio opasnim napadačkim arsenalom. Asistirao Nikoliću u ranoj fazi meča, nudio se, probijao. Gol u 50. minutu meča samo je uokvirio njegov odličan učinak. Ocena: 8.

Miloš Degenek: Nije imao posla kao protiv Hofenhajma, ali je reprezentativac Australije bio standardno dobar. Vidi se da je prošao skupu školu Lige šampiona, igrač na kojeg Zvezda može da se osloni. Ocena: 7.

Nemanja Milunović: Nepotreban faul u opasnoj zoni u 60. minutu mogao je skupo da košta crvneo-bele, ali je Borjan panterskom intervencijom stopirao emitovanje nastavka drame na “Marakani”. Ocena: 6,5.

Milan Rodić: Ko kaže da reprezentacija Srbije nema kvalitetnog levog beka - greši. Kada je Rodić koncentrisan i motivisan kao u duelu sa Česima, izrodi se partija na nivou Lige šampiona. Perfektno prvo poluvreme, ali je morao da izađe iz igre u finišu meča zbog umora. Ocena: 8.

Seku Sanogo: Njegove “žute sekunde” postaju ozbiljan problem. Poigravanje protiv Hofenhajma nije kažnjeno, ali jeste ležernost na vrhu kaznenog prostora u duelu sa Liberecom. Kiks kod gola gostiju i nepotrebno zarađeni žuti karton biće pokriveni rezultatom, ali Zvezda bi vrlo lako mogla da postane rob Sanogove nekontrolisanosti. Tako ne sme da igra fudbaler velikog kluba. Ocena: 6.

Seku Sanogo
Seku Sanogo

Veljko Nikolić: Sanogo ga je uvukao u nevolju uoči gola Slovana. Nije uspeo mladi vezista da reši rebus u koji je upao u tom 41. minutu, ali je u preostalom delu meča bio vrlo korektan. Propustio šansu u devetom minutu da postigne prvenac u Evropi. Ocena. 6,5.

El Fardu Ben: Brzina, eksplozivnost, realizacija, e to je Zvezdin Big Ben. Izvukao se ofanzivni vezista sa Komorskih Ostrva iz kandži letargije koja ga je uništila u derbiju sa Partizanom. Da mu desna noga ne služi samo za davanje gasa mogao je da upiše i het-trik. Ovako, strelac je bio Gajić. Ocena: 8,5.

El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: MN Press

Aleksandar Katai: Desetku na dresu morao je da oprvda i novom ulogom plejmejkera koju je savršeno odigrao. Bio je to ples sa nemoćnim jaganjcima iz odbrane Slovana. Lakoća pokreta, pomeranje pršljenova rivala u maniru Dejana Savićevića, asistencije, realizacija… Rečju – sve. I kada je promašivao niko mu od Zvezdinih navijača verovatno ništa nije zamerio. Ocena: 9.

Mirko Ivanić: Šteta za prefinjenog vezistu što ga je zli duh korone odvojio od terena u važnom delu sezone. Pokazao je i da na levom boku može da bude opasan kao zvečarka. Prvo poluvreme skoro pa savršeno, u nastavku mu ponestalo daha. Ocena: 8.

Dijego Falćineli: Nije Italijan klasičan sidraš koji čeka loptu na tacni. Naprtiv, veliki je radnik i za uloženi trud je nagrađen prvim golom u grupnoj fazi Lige Evrope. Ocena: 7.

REZERVE

Marko Gobeljić i Njegoš Petrović (od 75. minuta) – Nisu imali vremena da se iskažu. Bez ocene.

Željko Gavrić (od 82. minuta) – Mogao da postigne gol posle atrakivne akcije. Bez ocene.

Aleksa Vukanović i Radovan Pankov (od 85. minuta) – Upisali recku za novi evropski nastup. Bez ocene.

Dejan Stanković
Dejan Stanković / Izvor: MN Press

CRVENA ZVEZDA: Dovoljno je konstatovati da je ovo bila najubedljivija pobeda Crvene zvezde ikada u grupnoj fazi Lige Evrope ili Lige šampiona. I to sa Dejanom Stankovićem na tribinama zbog kazne UEFA. Odlično je mladi trener pripremio utakmicu sa Liberecom, nije preterivanje ako konstatujemo da su u mreži češkog tima mogle da završe još dve-tri lopte. Mimimum. Proradio je Zvezdin napad, navijači crveno-belih se nadaju da je preostalo municije za još jedan važan evropski meč na domaćem terenu. Za sedam dana u Beograd stiže Gent. Ocena: 8,5.