ZVEZDA REĐA POBEDE NA PRIPREMAMA: Milunovićeva LEPOTICA za minimalac protiv UFE (VIDEO)

25.01.2021. 16:51
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Crvena zvezda
Tim Dejana Stankovića briljira u Turskoj.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su i drugu pobedu na pripremama u Turskoj. Posle poljskog Slaska, izabranici Dejana Stankovića savladali su i ruskog premijerligaša UFU rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Nemanja Milunović u 15. мinutu, nakon centaršuta El Fardu Bena iz slobodnog udarca (taj trenutak pogledajte OVDE).

NEMA SPAVANJA: Spektakl u najavi - evo zašto noćas moraš da ispratiš NBA

SKANDAL: Uhapšen proslavljeni igrač Liverpula!

ZVEZDA OSLABLJENA U OFANZIVI: Odlazak iz Ljutice Bogdana (FOTO)

Dominirali su crveno-beli tokom celog meča, imali više od igre i držali loptu u posedu, što svakako može da raduje mladog šefa struke srpskog šampiona.

Nakon gola Milunovića, nastavila je Zvezda sa napadima u prvom poluvremenu i do kraja stvorila još nekoliko dobrih prilika.

Gde su stali u prvom, Stankovićevi učenici nastavili su i u drugom delu. Tako je Zvezda do najbolje šanse stigla u 57. minutu kada je Gavrić kratko odigrao Rodiću, bek crveno-belih poslao centaršut ka Benu, međutim, reprezentativac Komora iz blizine je bio neprecizan.

Dejan Stanković je u 66. minutu promenio kompletnu ekipu i na teren poslao drugu postavu. Lako je moglo da se desi da Milan Pavkov u 76. minutu postigne drugi uzastopni gol, pošto je pre nekoliko dana savladao golmana Slaska. Posle ubačene lopte Veljka Nikolića iz kornera, napadač Zvezde dobro je šutirao glavom, ali je golman UFE bio na mestu i zaustavio njegov udarac.

U 81. minutu debi u crveno-belom dresu imao je i Nikola Stanković, koji je na teren ušao umesto Miloša Degeneka.  Sigurno da će momak iz Vrnjačke Banje, rođen 24. aprila 2003. upamtiti ovaj trenutak, pošto mu je šef struke Zvezde ukazao šansu u prvom timu sa svega 17 leta.

Narednu proveru tim sa Marakane ima 28. januara, kada će odmeriti snage sa višestrukim šampionom Slovenije, ekipom Maribora, koje je prethodne sezone predala krunu Celju.

Crvena zvezda – UFA 1:0 (1:0)

Strelac: Milunović u 15. minutu.

Stadion: Tereni hotela Kalista

Sudija: Metehan Ajurek

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan (od 66. Popović)- Gajić (od 66. Srnić), Degenek, Milunović (od 46. Pankov), Rodić (od 66. Eraković) – Sanogo (od 46. Petrović), Kanga (od 46. Nikolić), Ivanić, Ben (od 66. Vukanović), Gavrić, Falćineli (od 66. Pavkov).

UFA: Belanov – Alikin, Nikitin, Ivanov, Mrzljak, Kamilov, Morzov, Tabidze, Krotov, Šamelatadinov, Dančenko. Igrali su još: Andrić, Jokić, Folmer, Golubijev.