ZVEZDINA GENERALKA: Minimalan poraz od Zenita kao uvertira za CSKA (VIDEO)

07.02.2018. 18:21
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Pripreme u Antaliji.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Zenita (0:1) u poslednjoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji. Crveno-beli su u generalnoj probi pred CSKA pružili dobru partiju, ali je kvalitet ekipe iz Rusije došao do izražaja u ovom meču.

Ipak, ima stvar koje trenera Vladana Milojevića mogu da ohrabre, ali i zabrinu. Zvezda je pravila prilike protiv ekipe iz Sankt Peterburga, ali ih nije koristila. Takav slučaj ne bi trebalo da se dogodi protiv CSKA, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Ta utakmica je na programu, u utorak (13.februar) na stadionu "Rajko Mitić".

Što se tiče meča sa Zenitom, Rusi su od start utakmice agilno krenuli na gol Crvene zvezde. Takav pristup doneo je ekipi iz Rusije veliku šansu već u 13.minutu. Posle centaršuta Krišita, Zabolotnji se našao sam na petercu. Slabo je šutirao, pa je lopta otišla pored gola.

Posle toga crveno-beli su počeli da prete protivničkoj ekipi, ali nisu uspeli da stvore izglednu priliku. To nije bio slučaj sa Zenitom, koji je šansu u 23. minutu pretvorio u gol. Strelac je bio Aleksander Jerohin. Posle kornera, njemu je Donald praktično dodao loptu, pa mu nije bilo teško da savlada Borjana.

Samo minut kasnije Zvezda je mogla da stigne do izjednačenja. Posle centaršuta Ben se našao ispred gola Zenita, ali je slabo tukao glavom.

Posle toga je prvo je Srnić jako centrirao, ali je odbrana Zenita reagovala. Zatim je Radonjić u 40. minut imao svoj mali šou. Ofanzivni vezista crveno-belih je nanizao trojicu protivničkih igrača, a zatim je šutirao sa 25 metara. Ipak, lopta nije otišla gde je želeo. To kao da je dala vetar u leđa njegovim saigračima, kojui su najbolju šansu stvorili samo minut kasnije. Ben je u kaznenom prostoru odlično poslao loptu Donaldu koji iz dobre prilike šutirao preko gola. Do kraja poluvreman nije bilo šansi, pa se otišlo na predah sa prednošću Zenita.

Veoma dobro je Zvezda krenula drugo poluvreme. Već na startu crveno-beli su zapretili Zenitu. Posle pasa Donalda, Krstičić je raspalio po lopti, koja je prošla tik pored gola. Ubrzo posle toga Srnić je dobro centrirao, ali je defanzivac Mamana izbio loptu u korner. Na atake crveno-belih Zenit je imao jak odgovor. Srnić je napravio veliku grešku, kada je predao loptu Rusima. Usledila je munjevita kontra, koju je Savić uspeo da neutrališe. Nekoiliko minuta posle toga igrači Zenita su opet pripretili. Rigoni je ubacio loptu sa desne strane, na drugoj stativi sam Zabolotnji nije uspeo da je prosledi u nebranjeni deo mreže.

U 68. minutu Zvezda je propustila sjajnu šansu! Ben je poslao idealnu loptu Srniću, koji se stuštio ka golu Zenita. Ipak, slabo je šutirao pa je golman Lunev lako ukrotio loptu. Trebao je Srnić na drugačiji način da šutira, što mu je savetovao i trener.

- Špicem, Srno, špicem - rekao je Vladan Milojević sa klupe.

Ofanzivni vezista Zvezde je poslušao trenera samo dva minuta kasnije. Srnić je uputio pravi projektil! Golma Lunev je vrhovima prstiju prosledio loptu u korner. Zvezda posle toga nije stala sa napadima. U novoj šansi se našao Pavkov. Zvezdin špic je u kazenon prostoru odlično loptu primio loptu na grudi, ali je iz okretao očajno šutirao.

U 86. minutu Milijaš je dobro asistirao Pavkovu, ali se ovaj našao u ofsajdu. Do kraja nije bilo izgledanih šansi, pa je Zenit slavio minimalnim rezultatom.

CRVENA ZVEZDA – ZENIT: 0:1

STRELCI: Jerohin (23)

STADION: Mardan Top.

SUDIJA: Anatolij Višnjičenko (Rusija).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković (od 78. Gobeljić), Savić (od 78. Frimpong), Le Talek (od 70. Babić), Rodić (od 70. Hajdin) - Krstičić (od 78. Luka Ilić), Donald (od 70. Račić) - Ben, Srnić (od 78. Milijaš), Radonjić (od 70. Pavkov) - Milić (od 46. Jovičić).
Klupa: Supić, Frimpong, Milijaš, Babić, Anđelković, Gobeljić.

ZENIT: Lunev - Smoljnikov  (od 46. Kuzjajev), Mevlja, Mamana, Krišito - Kraneviter (od 63. Terentjev), Paredes, Jerohin - Rigoni, Drijusi, Zabolotnji.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.