ABA LIGA: Partizan zaustavljen u Novom Mestu, Krka trojkama srušila crno-bele (FOTO)

20.10.2018. 19:00
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Poraz Parnog Valjka.

Košarkaši Krke slavili su u okviru četvrtog kola ABA lige na svom parketu ekipu Partizana sa 80:76 (18:18, 22:16, 8:17, 30:25). Domaćin je iskoristio lošu igru crno-belih i zahvaljujući dobrom šutu za tri poena u poslednjoj četvrtini upseo da slavi.

PRED DUEL SA SPARTAKOM: Mirković OTKRIO situaciju oko Tošića i problem koji ima Enake (FOTO)

JAVIO SE BATA ĐORA: Prvi srpski bek ishvalio selektora Krstajića (FOTO)

Obe ekipe su ušle nervozno u ovaj meč.. Mali broj poena na obe strane bio je posledica velikog broja grešaka u napadu, a Partizan je pred kraj prve deonice imao prednost od 13:10. Pejdž je često igrao jedana na jedan, dok smo za razliku od nekih ranijih utakmca mogli da od samog početka na parketu vidimo i kapitena crno-belih - Novicu Veličkovića.

Čanak je često igrao i sa dva pleja - Pejdžom i Nikolićem, ali to nije baš naročito urodilo plodom, pošto su crno-beli većinu svojih napada rešavali individualnim rešenjima Marinkovića i Veličkovića... Na kraju prvih deset minuta rezultat je glasio 18:18!

Tvrda igra sa poečtka meča nastavila se i u drugoj deonici, a Krka je zahvalujući boljoj igri u odbrani vodila sredinom druge četvrtine 34:29. Novom trojkom Krka je otišla i na maksimalnih plus devet, a rezultat na kraju prvog poluvremena bio je 40:34 za domaći tim.

Za razliku od prve dve četvrtine Partizan je u drugo poluvreme ušao odlučnije i uspeo da nadoknadi minus od devet poen akoje je Krka stekla tokom druge deonice. Ponovo je viđen mali broj poena, a crno-beli su pred kraj treće četvrtine koševima Novice Veličkovića povel sa 46:42! Domaćin je za šest minuta igre postigao samo dva poena, što su košarkaši višestrukog šampiona Srbije zanalači iskoristili i na odmor pred odlučujućih deset minuta otišli sa prednošću 51:50.

Tri vezane trojke Krke na startu četvrte deonice donele su novo vođstvo domaćem timu - 59:54! Uprkos prednosti Krke Partizan se nije predao... Zahvaljujući greškama domaće ekipe, crno-beli su na pet minuta do kraja meča ponovoi poveli 62:61! Iako su bili na korak od pobede, Partizan je zahvaljujući sopstvenim greškama na kraju napustio parket u Novom Mestu pognute glave.

KRKA - PARTIZAN  80:76 (18:18, 22:16, 8:17, 30:25).

DVORANA: ŠD Leona Štuklja Novo Mesto

SUDIJE: Damir Javor, Branislav Mrdak, Gordan Terlević

Krka: Mahkovič, Jančar, Marineli, Škedelj, Oslonik, Bratož, Stipančev, Cinac, Đapa, Fifolt, Lalić, Lapornik.

Partizan: Pejdž, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Gavrilović, Lendejl, Gagić, Nikolić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.