12°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

ABA LIGA: Sada je JASNO! Partizan poražen od FMP-a, protivnik u polufinalu poznat! (VIDEO+FOTO)

16.03.2019. 18:52
Partizan - FMP
Partizan - FMP / Izvor: MN Press
Prštalo je u Železniku.

Košarkaši Partizana poraženi su od FMP-a u Železniku u okviru 22. poslednjeg kola regularnog dela ABA lige sa 73:72 i na taj način teoretski zakazali večiti derbi u plej-ofu regionalnog takmičenja protiv Crvene zvezde.

SUPERLIGA SRBIJE: Treći vezani PORAZ Partizana za novu brigu I BES Grobara. Spartak pokorio Humsku (VIDEO+FOTO)

HAOS U HUMSKOJ: Tuča ispred tunela, učestvovao i bivši igrač Zvezde (VIDEO)

Viđen je egal u prvih deset minuta u Železniku, gde su se oba tima menjala u vođstvu. FMP je bolje šutirao iz daljine, dok su crno-beli pokušavali da pronađu unutrašnju igru, a rezultat posle prvih deset minuta glasio je 18:17 u korist Pantera.

Drugu deonicu obeležila je nervozna igra na obe strane, a ovaj period igre obeležio je sukob Đorđa Gagića i Aleksandra Bursaća, kada je centar crno-belih želeo da se razračuna sa krilom Pantera, ali su ga u tome omeli njegovi saigrači, kao i igrači FMP-a, koji su ga držali.

Đorđe Gagić
Đorđe Gagić / Izvor: MN Press

Domaći tim nastavio je posle toga sa dobrom igrom i prvo poluvreme rešio rezultatom 45:39!

Domaći tim je uspeo da energiju iz prvog poluvremena prenesi i u nastavak meča, što jre Pantere odvelo na plus devet - 52:43! Izabranici Andree Trinkijerija uspeli su da se dignu u finišu treće deonice i serijom 7:0 dođu na minus dva! Na kraju ovog perioda rezultat je glasio 61:56 za FMP.

Oba tima bila su bez koša u početnih pet minuta četvrte deonice. Viđen je veliki broj grešaka na obe strane kao i mnoštvo promašenih otvorenih šuteva spolja. Crno-beli su iskorsitili seriju grešaka FMP-a u finišu i trojkom Pejdža posle dugo vremena poveli sa 63:65! Ipak, FMP nije dozvolio crno-belima da prelome meč i posle neizvesne završnice trijumfuju na svom terenu.

FMP - PARTIZAN 73:72 (18:17, 27:22, 16:17, 12:16)

DVORANA: Košarkaška dvorana FMP

SUDIJE: Tomislav Hordov, Uroš Obrknežević, Vladan Šundić

FMP: Rit 16, Paunović 2, Uskoković 15, Jeremić 13, Momirov, Bursać 11, Radovanović 8, Vojinović, Šešlija 2, Đorđević 6.

PARTIZAN: Janković 4, Pejdž 13, Si 5, Jaramaz 11, Gegić, Veličković 2, Pecarski 2, Zagorac 4, Renfro 6, Lendejl 14, Gagić 7, Nikolić 4.

Krka – Olimpija 21

TABELA: Crvena zvezda 20-1, Cedevita 16-6, Budućnost 15-7, Partizan 14-7, Mega 10-11, FMP 10-12, Cibona 9-12, Mornar 8-14, Zadar 7-14, Igokea 7-14, Olimpija 6-15, Krka 6-15.

Pogledajte kako izgleda Ebi Klensi, supruga engleskog fudbalera Pitera Krauča.