VEČITE ĆE OVO BAŠ ZANIMATI: Evo kako je završen DERBI ABA lige između Cedevite Olimpije i Budućnosti

09.03.2020. 20:56 21:04
ABA liga
ABA liga / Izvor: Foto: aba-liga.com/Cedevita Olimpija/Alek Fevzer
Drama odlučila pobednika.

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su u 21. kolu ABA lige Budućnost rezultatom 81:79 (18:18, 20:20, 15:19, 17:21, 26:20) i ostali u trci za plasman u plej-of. U triler završnici, Ljubljančani su uspeli da preokrenu vođstvo Podgoričana i gotovo izgubljen meč pretvore u pobedu.

DELIJE SLAVE NA TVITERU: Za NJEGA kažu da je KRALJINA, a ON je potpuni PROMAŠAJ (FOTO)

ABA LIGA: Zvezda SIGURNIM hodom prošla kroz Železnik! Crveno-beli obezbedili plej-of (FOTO)

PODGORIČANIMA NIJE VALJAO: Amerikanac MVP Evrokupa!

Tokom celog meča vodila se rovovska borba, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom (38:38). Do najveće prednosti domaćin je došao sredinom druge četvrtine, kada je stekao sedam poena prednosti (33:26). Podgoričani su se, ipak, serijom 6:0 ekspresno vratili u utakmicu i najavili dramu u nastavku.

Početkom drugog poluvremena, situacija se znatno promenila. Kako je meč odmicao, Budućnost je povećavala prednost, da bi u finišu trećeg perioda došla do maksimalnih osam poena viška (49:57). Kao i u drugom kvartalu, sada je Cedevita Olimpija imala odgovor i istom serijom od 6:0, sustigla prednost rivala.

U poslednjih deset minuta, kao i u većem delu, dramatično! Cedevita Olimpija je uspela da priđe Podgoričanima na samo tri koša zaostatka (62:65), ali je Budućnost sa pet vezanih poena otišla ponovo na +6 (64:70).

Ni tu se drama nije završila neizvesnost, pošto je domaćin koševima Blažiča i Stipanovića "sa penala" stigla do izjednačenja (70:70), na dva minuta pre kraja meča. Posle pogodaka Ivanovića (70:72), usledila je trojka Krušlina za potpuni preokret, a potom i poeni Milera za 75:72!

Do kraja susreta, Kobs je sa tri realizovana bacanja (76:75) ponovo vratio nadu Budućnosti, ali to je bilo sve, pošto je Blažič sa slobodnih bacanja potvrdio trijumf Cedevita Olimpije. Ivanović je potom pogodio iz igre za 78:77.

Potom je Mekintajer pogodio jedno od dva bacanja, a Kobs kao siguran egzekutor na drugoj strani ubacio oba za novo izjednačenje (79:79). Posle tajm-auta, odgovornost je preuzeo Mekintajer i sekundu pre zvuka sirene postao heroj Cedevita Olimpije za konačnih 81:79.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miler sa 17 poena, Jaka Blažič je dodao 13, Artis ubacio 12, a po 10 Maik Cirbes i Stipanović. Što se tiče Podgoričana, Ivanović je izdominirao sa 19 poena, Kobs je dao 17, a Danilo Nikolić 11 poena.

Budućnost je ovim porazom gotovo izgubila trku izgubila za osvajanje prvog mesta, pošto je Partizanu pobeda nad Megom obezbeđuje i teoretski tron pred start plej-ofa.

Igokea - Cibona 84:97

Pogledajte kako izgleda Vanda Ikardi, supruga Maura Ikardija.

ZVEZDA ILI PARTIZAN: Nikola Jokić konačno dao ODGOVOR koji tim mu je prirastao uz srce

PAO DOGOVOR: Slavni trener u Beogradu!

PASPALJ DOKAZAO VELIČINU: Ova izjava o Partizanu i Zvezdi će se prepričavati

ŠOK: Italija zabranila sve sportske aktivnosti, EVO do kada!

PET NAJLEPŠIH GOLOVA 25. KOLA: Majstorije u Superligi, evo ko je iz VEČITIH izabran (VIDEO)