ABA LIGA: Budućnost ispisala istoriju, prvi put u finalu (FOTO)

01.04.2018. 20:40
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: Foto: Budućnost VOLI
Meč odigran u Podgorici.

Košarkaši Budućnosti prvi su finalisti ABA lige, pošto su u majstorici savladali ubedljivo Cedevitu sa 72:57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11) i tako prvi put došli do borbe za trofej u regionalnom takmičenju. Podgoričani su meč prelomili sjajnom igrom u poslednjoj deonici kada su u potpunosti slomili otpor Zagrepčana predvođeni sjajnim Petrom Popovićem. Budućnost će u finalu igrati sa boljim iz meča između Crvene zvezde i Mornara koji se igra u ponedeljak od 21 čas.

Prvi period igre prošao je u tvrdoj košarci, ali je i u takvoj situaciji Cedevita bila uspešnija. Izjednačena igra viđena je do tri minuta pre prvog malog odmora kada je rezultat bio 11:11, Krušlin Džonson i Musa doneli prednost od šest poena gostima iz Zagreba. Cedevita je odlično krenula i drugu deonicu i brzo imala dvocifrenu prednost 22:11 koju je uglavnom uspevala da sačuva da bi u završnici druge četvrtine Budućnost ipak uspela da priđe i na poluvreme ode sa samo četiri poena minusa.

Cedevita je nastavila da čuva prednost i u trećoj deonici, a Budućnost je skoro pet minuta bila bez poena, ali gosti to nisu uspeli iskoriste. Podgoričani su konačmno probili barijeru i do rkaja četvrtine prišli na samo poen zaostatka. Bio je to samo uvod u fantastičnih 10 minuta Podgoričana koji su u poslednjoj deonici pogađali sa svih pozicija i brzo preuzeli vođstvo koje je na pet minuta pre kraja naraslo na 11 poena (59:48). Igra Cedevite se potpuno raspala, a domaćin je u prepunoj Morači ubrzo došao i do 17 poena prednosti što je bio znak da je pitanje pobednika rešeno.

BUDUĆNOST - CEDEVITA 72:57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11)

DVORANA: Morača

SUDIJE: Belošević, Boltauzer, Pukl.

GLEDALACA: 4.600.

BUDUĆNOST: Ivanović 13, Šehović 6, Doelamn 8, Barović 2, S. Šehović, Gordić 9, Ilić, Z. Nikolić 3, Gibson 6, Popović 14, Lendri 11, D. Nikolić.

CEDEVITA: Ukić 12, Krušlin 8, Perković, Džonson 4, Nikols 7, Slavica, Žganec, Musa 4, Čeri 7, Markota 4, Ramljak 2, Stipanović 9.