ABA LIGA: Budućnost krenula pobedom (FOTO)

06.10.2019. 20:21
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: Foto: Budućnost VOLI
Podgoričani u drugom poluvremenu slomili otpor Zadra.

Košarkaši Budućnosti pobedom su otvorili novu sezonu u ABA ligi pošto su u Podgorici savladali ekipu Zadra sa 93:80 (27:28, 20:19, 26:18, 20:15).

IZNENAĐENJE U ATINI: Rastali se Blat i Olimpijakos (FOTO)

JANKOVIĆ O TROJCI KOJA JE REŠILA PITANJE POBEDNIKA: Vežbao sam, sada nas čeka još važnija utakmica

Partizan čeka Tofaš, objavljene cene ulaznica (FOTO)

Gosti iz Zadra bolje su otvorili meč i bili u egalu protiv favorizovanog domaćina, a na kraju prve četvrtine imali poen prednosti. Zadrani su u nastavku odražvali prednost, imali u jednom trenutku i osam poena prednosti, ali je Budućnost uspela da izjednači do odlasak na odmor. U drugom poluvremenu su Podgoričani dodali gas i potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom i brzo stekli dvocifrenu prednost koju su lako održavali do kraja i stigli do trijumfa.

Danilo Nikolić je sa 14 bodova predvodio Danilo Nikolić, dok je Zoran Nikolić postigao poena manje. U Zadru je Brajon Alen bio najefikasniji sa 16 poena, a Fundić i Siriščević su postigli po 14.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića