25.04.2024.
117.1627
109.3752

ABA LIGA: Tragedija Partizana, trojka u poslednjoj sekundi za pobedu Podgoričana (VIDEO)

10.10.2020. 20:52
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: PartizanBC
Drugi poraz crno-belih u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz u ABA ligi pošto su u derbiju drugog kola poraženi od Budućnosti u Beogradu posle dva produžetka sa 101:99 (22:20, 24:21, 17:19, 15:18, 8:8, 13:15). Činilo se da će crno-beli doći do pobede kada je sekund pre kraja Kodi Miler-Mekintajer pogodio trojku, ali je uzvratio Nikolić i šokirao crno-bele.

Mozzart stipendira, ti treniraš sa Željkom Rebračom!

MOĆNO, DA MOĆNIJE NE MOŽE: Novica Veličković poslao poruku PODRŠKE Pekoviću!

MILOJEVIĆ JOŠ UVEK NA ODMORU: Interesuju se četiri kluba iz NBA

Podgoričani su bolje otvorili meč i trojkama brzo stigli do prednosti, ali je Partizan relativno lako uspeo da se vrati u utakmicu. Međutim, Budućnost je konstantno bila u prednosti i mada je Partizan uspeo sredinom druge deonice da dođe do izjednačenja, gosti su uz pomoć odličnog šuta za tri poena imali vođstvo na poluvremenu. Verovatno bi Podgoričani imali i ubedljiviju prednost od 46:41, ali je crno-bele u igrti držao dobar ofanzivni skok.

Treća četvrtina nije donela mnogo promena, bar u uvodnim minutima. Danilo Nikolić je nastavio sa dobrom igrom igrom i sa pet vezanih poena na početku doneo Podgoričanima ponovo maksimalnih osam poena prednosti (51:43). Dangubić i Zagorac održavali su korak Partizana sa gostima, ali su Podgoričani i dalje uspevali da čuvaju prednost. Preko Dangubića su crno-beli uspeli da priđu na 57:53 u 27. minutu, ali je Nikolić ponovo došao u centar pažnje i sa četiri pogotka sa linije penala vratio Budućnost na osam poena prednosti 61:53, da bi Apić takođe sa penala doneo gostima prvu dvocifrenu prednost 63:53 u 28. minutu. Međutim, u poslednja dva mniuta crno-beli su mnog obolje igrali odbranu i uspeli da serijom 7-0 u poslednji period uđu sa samo tri poena zaostatka 63:60.

Nastavio je sa dobrom igrom Partizan i u četvrtoj deonici. Jaramaz je vezao pet poena, Kodi Miler Mekintajer četiri i Partzian je računajući treću deonicu napravio seriju 16-0 za vođstvo 69:63. Puna četiri minuta Podgoričani nisu mogli do koša zahvaljujući dobroj odbrani crno-belih da bi Ivanović prekinuo taj post. Jaramaz je igrao odličnu odbranu i sebi stvorio poziciju za poene iz kontre, dok je Nikola Janković pogodio jedno bacanje, a crno-beli vodili 75:70 tri minuta pre kraja. Rid je sa četiri poena u nizu vratio neizvesnost (75:74), da bi Edžim dva minuta pre kraja vratio Podgoričanima prednost 76:75. U narednih 90 sekundi obe ekipe nisu uspele da iskoriste napade, sve dok 30 sekundi pre kraja Jaramaz nije pogodio oba bacanja i doneo prednost crno-belima 77:76. Budućnost je uspela da iskoristi svoj poslednji napad pošto je Kobs promašio, ali je Apić uhvatio loptu i dodao do Nikolića koji je bio precizan četiri sekunde pre kraja. U poslednjem napadu Partizana Mozli je fauliran, ali je pogodio samo jedno bacanje i otišlo se u produžetak.

Očekivano, u produžetku su oba tima bila prilično stegnuta. Budućnost je prva stigla do vođstva, ali je Partizan uspeo da vrati prednost. Međutim, Nikolić je 36 sekundi pre kraja još jednom doneo egal i ponovo se ušlo u neizvesnu završnicu. Posle dobrog prodora Kobsa, Apić je pogodio za novo izjednačenje, da bi Jaramaz izgubio loptu, ali nije bilo dovoljno vremena da gosti pokušaju da obezbede pobedu, pa se otišlo u drugi produžetak koji je trojkom otvorio Ivanović. Usledio je period kada se igralo koš za koš, da bi i Kobs pogodio trojku, a Budućnost stigla do četiri poena prednosti 94:90. Mika je uspeo da smanji, ali je Kobs vratio četiri poena vođstva gostima sa penala. Ipak, Miler-Mekintajer i Jaramaz uspel isu da dovedu Partizan do izjednačenja i 72 sekunde pre kraja je rezultat bio 96:96. Protraćili su po jedan napad oba tima, da bi Ivanović 17 sekundi pre doneo Podgoričanima prednost 98:86. Kodi Miler-Mekintajer pogodio je sekundu pre kraja trojku i delovalo je da su crno-bel istigli do prve pobede u regionalnom takmičenju, ali je Danilo Nikolić uzvratio trojkom pa je Partizan pretrpeo i drugi poraz u sezoni.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 99:101 (20:22, 21:24, 19:17, 18:15, 8:8, 13:15)

DVORANA: Ranko Žeravica.

SUDIJA: Pukl, Boltauzer, Hordov.

PARTIZAN: Mika 12, Miler-Mekintajer 15, Zagorac 12, Pejdž 3, Dangubić 10, Gordić 10, S. Janković 6, Jaramaz 24, N. Janković 3, Tomas 1, Trifunović, Mozli 3.

BUDUĆNOST: Kobs 27, Ivanović 11, Edžim 10, Šehović 9, D. Nikolić 21, Apić 12, Z. Nikolić, Von, Popović, Rid 11, Žugić.

Pogledajte kako izgleda Julijana Trigubčak, poznata hokejaška navijačica.