ABA LIGA: Cibona nije imala rešenja za Pulena, Bjelicu i Markotu (VIDEO)

05.10.2019. 21:54
cibona
cibona / Izvor: Foto: ABA Liga/Cibona/Ivan Santro
Trijumf Mornara u Zagrebu.

Košarkaši Mornara savladali su Cibonu u Zagrebu u utakmici prvog kola ABA lige rezultatom 92:88 (19:14, 20:29, 30:24, 23:21). Gosti iz Bara su tom pobedom opravdali ulogu favorita i najavili su da će se boriti za plej-of regionalnog takmičenja.

ABA LIGA: Partizan DOMINIRAO u Laktašima, a onda u samom finišu kroz IGLENE UŠI došao do POBEDE (VIDEO)

TEODOSIĆ PONOVO RAZOČARAO DELIJE: Ma, kakva Zvezda - NEMA šanse!

TRINKIJERI VIDNO RAZOČARAN: Oborili smo REKORD koji važi možda samo na MARSU

Mornar je odigrao odličnu prvu četvrtinu, ali je Cibona napravila ogroman preokret u drugoj i na poluvremenu su Zagrepčani imali prednost od četiri poena (43:39). Međutim, Barani su u drugom poluvremenu podigli nivo igre i nastavili su tamo gde su stali u prvoj četvrtini, pa su zasluženo došli dvocifrene razlike, a hrvatski tim je u završnici samo uspeo da ublaži poraz.

Najzaslužniji za pobedu Mornara bio je Džejkob Pulen koji je meč završio sa 21 poenom, a raspoloženi su bili i Milko Bjelica i Damir Markota koji su ubacili po 18.

Sa druge strane, u redovima Cibone bolji od ostalih je bio Šejn Gibson sa 17 ubačenih poena, a 14 je postigao Filip Bundović.