109.9635

ABA LIGA: Crveno-beli PROTUTNJALI kroz Laktaše (FOTO+VIDEO)

21.01.2017. 18:24
Milko Bjelica
Susret odlučen u trećoj deonici, u kojoj je Zvezda napravila seriju 13:0, a domaći postigli svega osam poena.

Crveno-beli su opravdali ulogu favorita i na gostovanju u Laktašima, gde su rutinski porazili domaću Igokeu.

Zanimljiv i kvalitetan meč 19.kola ABA lige videla je publika u dvorani, kao i televizijski auditorijum. Igokea je otvorila meč borbeno, s namerom da iskoristi emotivno pražnjenje Crvene zvezde posle najnovije evroligaške pobede, nad Makabijem u Tel Avivu, ali Beograđani su iskusno odolevali.

MAJSTOR: Jović IZLUĐIVAO igrače Igokee (VIDEO)

Posle početnog vođstva domaćih od 2:0 Zvezda je odmah preokrenula na 2:5, ali je Igokea brže bolje prišla na 6:7. I po tom principu igrano je celo prvo poluvreme, u 13.minutu je bilo 15:16, a zatim 15:21 (poeni Bjelice), ali usledila je serija Igokee i za nepunih minut izjednačenje - 21:21 (Šibalić).

Crveno-beli, zatim, veoma brzo ponovo dolaze u vođstvo 21:23 i u tim momentima se igralo po sistemu „koš za koš“ (23:23, 14.minut). Ponovo je tim sa Malog Kalemegdana pobegao na „plus pet“, a zatim stekao i najveću prednost u dotadašnjem delu susreta (23:30, 15.minut, Volters)

DA LI ĆE IZ PARTIZANA BRZO REAGOVATI? Bivši igrač crno-belih postao SLOBODAN igrač (FOTO)

Nisu se predavali domaći, koji su se preko Radivojevića ponovo primakli rivalu (27:30), ali Bjelica potom zakucao loptu u koš, što istina, nije demoralisalo tim iz Laktaša, koji je non-stop održavao rezultatski priključak.

Minut pre odlaska na veliki odmor Zvezda je imala četiri poena viška, ali opet su izabranici trenera Dragana Bajića stigli na „minus jedan“, a gosti po već viđenom scenariju, krenuli u novi beg (36:39, Simonović), da bi na poluvremenu na semaforu ostalo 38:39.

U nastavku su domaći dodali gas, prešli u minimalno vođstvo, stigli i do 42:39, ali je usledila Zvezdina serija 13:0. Najpre je Dženkinsova trojka ponovo uspostavila rezultatsku ravnotežu i kao u prvom poluvremenu, Zvezda je pobegla na "plus pet" (42:47), a zatim, novim pogotkom istog igrača za tri poena i na do tada najveće vođstvo (42:52, 28.minut).

NISU GA ZABORAVILI: Partizan već pomaže SVOM bivšem igraču

Pokušavala je Igokea da se rezultatski primakne, ali to je postalo neizvodljivo, pogotovo ako se ima u vidu ispoljena neefikasnost Bajićevih pulena, koji su u trećoj deonici postigli svega devet poena.

U poslednju četvrtinu ušlo se kod 46:58 za Beograđane, uzvraćali su domaći, ali je bila evidentna rešenost i crveno-belih da rutinski privedu utakmicu kraju. Zvezda je održavala prednost od desetak poena (57:67, 34.minut). Nemoć Igokee se videla u situaciji kada je Pašalić pokušao da poentira iz prodora, a Bjelica ga je nonšalantno zaustavio efektnom rampom.

Usledila je još jedna overa, trojka Gudurića za 59:70 u 36.minutu, a istom merom je uzvratio Šibalić za 61:72, a festival trojki nastavio  je Gudurić (64:75, 38.minut)

IGOKEA - CRVENA ZVEZDA 68:77  (15:16, 23:23, 8:19, 22:19)

DVORANA: SD Laktaši.

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJE: Belošević, Majkić, Arsenijević.

IGOKEA: Pasajlić 4, Mićović 15, Talić 6, Šibalić 8, Pešaković 5, Milošević 4, Radivojević 18, Mahković 4, Ilić Rikić 4.

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Tompson 4, Mitrović 2, Lazić 5, Dobrić 3, Simonović 22, Rakićević, Dženkins 6, Gudurić 7, Jović 3, Kuzmić 4, Bjelica 11.

Karpoš Sokoli – MZT Skoplje 77:74

TABELA: Crvena zvezda 19-0, Partizan 14-4, Cedevita 13-5, Budućnost 13-5, Cibona 11-7, Igokea 9-10, Olimpija 8-10, Karpoš 7-12, FMP 7-11, Mornar 16-12, MZT 5-14, Zadar 6-12, Mega Leks 5-13, Krka 5-13.