19.04.2024.
117.1474
110.1009

ABA LIGA: Dabl-dabl Brauna, Zvezda STOTKOM protiv Cibosa PREBRODILA evroligaške poraze (VIDEO+FOTO)

20.01.2020. 19:30
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
16. kolo na Jadranu.

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su savladali Cibonu u 16. kolu ABA lige sa 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22), čime su došli na deobu trećeg mesta na tabeli sa ekipom Cedevita Olimpije. Crveno-beli su vodili tokom većeg dela meča, već u prvoj deonici stekli su dvocifrenu razliku, pa su bez većih problema zabeležili desetu pobedu na Jadranu i prekinuli niz od dva uzastopna poraza koja su pretrpeli u Evroligi, od Žalgirisa i Albe.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Džejms Gist sa 15 poena, uz šest skokova, dok je Braun upisao dabl-dabl učinak od 13 koševa i 14 asistencija. Kod Cibone, bolji od ostalih bio je Bundović sa 19.

Trener kluba sa Malog Kalemegdana Dragan Šakota u 12 za ovaj susret uvrstio je oporavljenog Grka, Stratosa Perperoglua, ali on ipak nije ulazio u igru.

POBEDA NA DEBIJU: Crveno-beli DOMINANTNO protiv Arisa! Dekijeva Zvezda će igrati sa dva špica (VIDEO)

POSLE SERIJE PORAZA: Klub povukao RADIKALAN potez! (FOTO)

OVO SE NE PAMTI: Lorenco Braun za manje od deset minuta na korak od dabl-dabl učinka!

Prvu četvrtinu obeležio je fenomenalni Lorenco Braun koji je predvodio razigrane i rastrčale crveno-bele. Američki plejmejker je kvartal završio sa pet poena i čak osam asistencija, a domaćin je ubacio čak 31 koš, uz 17 primljenih, i tako je trasirao put ka pobedi.

Prvo osetnije vođstvo Zvezde je stekla već u trećem minutu (10:6), a ubrzo potom razlika je postala dvocifrena (20:10). Do kraja četvrtine domaćini su još malo povećali prednost i mogli su komotno da uđu u nastavak susreta.

Cibosi su zaigrali bolje u drugoj četvrtini i uspeli su da se približe na "minus osam" (35:27). Međutim, četa trenera Dragana Šakote napravila je seriju od 11:0 i stekla do tada najvećih 19 poena viška (46:27).

Nakon poena uz faul Vladimira Štimca crveno-beli su stigli i do 20 poena prednosti, a upravo sa tom razlikom se otišlo na veliki odmor.

Cibona je odigrala nešto bolje u trećem periodu meča koji je rešila u svoju korist postigavši čak 25 koševa, naspram 21 Crvene zvezde. Ipak, to je bilo nedovoljno da se utakmica uvede u neizvesnu završnicu, s obzirom da je već na poluvremenu susreta bilo jasno da će bodovi ostati u Pioniru.

U četvrtom minutu poslednjeg kvartala gosti su prišli na 11 poena zaostatka, posle koša Bundovića (79:68), ali je usledilo polaganje Pantera. Sredinom poslednje četvrtine desio se interesantan momenat kada je Čarls Dženkins uspeo da zakuca u kontranapadu, uz faul Ramljaka na oduševljenje oko dve hiljade gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić". Tada je Zvezda povela sa 86:70,

Do kraja utakmice nije bilo veće neizvesnosti, pa je srpski šampion rutinski došao do desete pobede u takmičenju. Zvezdu novi težak izazov očekuje već u četvrtak kada gostuje Barseloni, dok je na Jadranu takođe očekuje gostovanje, narednog ponedeljka Igokei.

CRVENA ZVEZDA - CIBONA 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić".