ABA LIGA: Derbi bolji od Cibone u poslednjem meču petog kola

25.10.2021. 20:27
SC Derbi
SC Derbi / Izvor: Foto: ABA liga/SC Derby
Drugi uzastopni poraz Vukova sa Tuškanca.

Košarkaši SC Derbi savladali su u poslednjem meču petog kola ABA lige Cibonu sa 93:87 (33:26, 14:11, 25:20, 21:30). Crnogorski klub je tako ostvario drugu uzastopnu pobedu, dok su Vukovi sa Tuškanca pretrpeli i drugi poraz.

PORAZ OD PARTIZANA, PA VELIKO POJAČANJE: Nekadašnji NBA košarkaš stigao u Hamburg

NIKO KAO ŽELJKOV PARTIZAN U EVROKUPU: Impresivan rekord crno-belih

Marko Simonović u NBA G ligi!

Efikasan je bio meč u Podgorici, posebno u prvoj četvrtini u kojoj je domaćin stekao prednost 33:26. Znatno neefikasnija je bila druga četvrtina, ali je Derbi čuvao prednost i na poluvremenu vodio dvocifrenom razlikom 47:37. Dodatno je domaćin uspeo da poveća prednost u trećoj deonic ida bi Cibona krenula na sve ili ništa u poslednjoj četvrtini. Derbi je imao i 16 poena prednosti, ali su Zagrepčani uspeli da priđu na samo četiri poena zaostatka 91:87 pola minuta pre rkaja. Ipak, Vinjales je sa dva pogođena slobodna bacanja overio trijumf domaćina.

Vinjales je sa 32 postignuta poena bio i najefikasniji u redovima pobednika, dok je 15 poena dodao Andrija Slavković. Cibonu je sa 26 poena predvodio Mateo Drežnjak, dok je Amar Gegić postigao 16.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.