ABA LIGA: Dobrićevi rafali srušili Partizan (VIDEO)

29.01.2018. 22:46
Ognjen Dobrić
Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press
Crvena zvezda se izjednačila na tabeli sa Podgoričanima.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u večitom derbiju Partizan sa 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17), ostvarili 15 pobedu u sezoni i izjednačili se sa ekipom podgoričke Budućnosti na čelu ABA lige. Iako su bili lišeni pomoćui povređenih Džejmsa Feldina i Pere Antića, crveno-bele je do pobede predvodio sjajni Ognjen Dobrić koji je postigao šest trojki iz sedam pokušaja za ukupno 18 poena, a ispratio ga je Matijas Lesor sa 13 poena. U Partizanu je najiskusniji bio i najbolji, pošto je Novica Veličković ostvario dabl-dabl učinak sa 20 poena i 10 skokova. Ovim porazom Partizan je još više smanjoi sopstvene šanse za plasman u plej-of.

Bolji početak imali su košarkaši Partizana koji su formalno bili gosti na ovom meču. Marinković i Vilijams-Gos pokrenuli su Parni valjak koji je posle četiri minuta vodio 12:5. Međutim, ubrzo su se probudili crveno-beli i preko Dangubića i Ročestija uspeli da dođu do izjednačenja, a zatim u osmom minutu i do prednosti 19:14. Nije se Partizan predavao i zahvaljujući minijaturi Veličkovića i trojci u poslednjim trenucima prve četvrtine, crno-beli su vodili na prvom malom odmoru.

Uvodni minuti druge četvrtine prošli su u nešto sporijoj igri zbog većeg broja faulova, a nijedan od rivala nije uspevao da izgradi prednost. Minijatura Jankovića sa zakucavanjem, a zatim i blokadom donela je Zvezdi prednost 35:30. Veličković se nije predavao i nastavio je da vuče Partizan, ali u tim trenucima nije mogao sam pa su crveno-beli preko raspoloženog Dobrića poveli 46:39 u 18. minutu. Uspeli su crno-beli da smanje zaostatak u završnici da bi raspoloženi Dobrić trojkom u poslednjoj sekundi odveo Zvezdu na veliki odmor sa vođstvom 49:43.

Bolje us drugo poluvreme otvorili crveno-beli preko Lesora. Veliki problem za Partizan predstavljale su i lične greške centara crno-belih Šalića i Gagića kao i mnogobrojne greške u napadu, a Zvezda je to umela da iskoristi prvo preko raspoloženog Enisa, a zatim i Dobrića koji je nastavio da rešeta koš Partizana sa linije 6,75 metara pošto je postigao šest trojki iz sedam pokušaja. Crveno-beli su u 28. minutu imali prvi put dvocifrenu prednost 64:54, da bi maksimalnih 15 poena prednosti (71:56) Zveda imala 45 sekundi pre kraja treće deonice još jednom trojkom Dobrića.

Već tada se moglo naslutiti da je utakmica rešena, a sve je postalo mnogo izvesnije kada je Lazić pogodio trojku za 79:61 u 33. minutu. Međutim, usledilo je malo opuštanje Zvezde što je Partizan iskoristio i smanjio na 79:66, da bi Alimpijević odmah reagovao tajm-autom. Meč je i definitivno bio rešen kada je svirana lična greška Vilijamsu-Gosu, a odmah zatim i tehnička treneru crno-belih Nenadu Čanku zbog protesta, pa je u preostalih četiri minuta Zvezda mirno privela meč kraju.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Herceg, Obrknežević, Stefanović.

GLEDALACA: 5.200

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Dangubić 12, Davidovac 7, Lazić 8, Dobrić 18, Janković 8, Ročesti 5, Omić 6, Lesor 13, Enis 7, Jovanović, Bjelica 2.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 17, Von 4, Si 7, Tadić, Aranitović 9, Marinković 15, Tanasković, Veličković 20, Pecarski, Gavrilović, Gagić 2, Šalić.

Olimpija - Cedevita 65:64

Tabela: Budućnost 15-3, Crvena zvezda 14-3, Cedevita 13-5, Mornar 13-7, FMP 9-9, Partizan 9-8, Zadar 8-10, Igokea 7-11, Cibona 6-12, Olimpija 6-12, Mega Bemaks 5-12, MZT 3-14.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.