ABA LIGA: Drama u Pioniru, Partizan poklekao u duelu sa Olimpijom! (FOTO)

18.11.2017. 20:40
Vilijams Gos
Utakmica je odigrana u dvorani "Aleksandar Nikolić".

U devetom kolu ABA lige na meču Partizan - Olimpija pobedu su izvojevali gosti posle dramatične borbe u dvorani "Aleksandar Nikolić" - 77:78 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17). Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, imao opipljivo vođstvo, ali su gosti napravili preokret u drugom delu utakmice i u uzbudljivoj završnici stigli do trijumfa.

Prve poene na utakmici postigao je Vanja Marinković posle minut i po igre. Partizan je od starta susreta poveo, posle trojke Andrića i Vilijamsa Gosa sredinom prve deonice bilo je 11:4, a Marinković je trojkom doneo svom timu dvocifrenu prednost.

Crno-beli su vrlo dobro igrali u odbrani i vešto koristili greške rivala, pa su kraj prve deonice dočekali sa ubedljivim vođstvom – plus 11.

Na startu druge četvrtine Olimpija je trojkama Hrovata i Badžina smanjila minus na 24:19. Gosti su napravili seriju 13:2, koju je prekinuo Novica Veličković. Do kraja poluvremena videli smo dve sjajne blokade Stevanovića, a na veliki odmor se otišlo kod 45:35.

POTEZ GODINE: Vanja je uzeo LOPTU na svojoj polovini i napravio DELIRIJUM na tribinama! (VIDEO)

Gosti su se početkom drugog poluvremena primakli na minus 4 (49:45) i konstantno bili za petama crno-belima, da bi u 29. minutu poenima Olivera prešli u vođstvo (56:57), a taj period je završen rezultatom 58:61.

U četvrtom periodu vođena je ravnopravna i uzbudljiva borba, igralo se poen za poen (66:66, 68:66, 36. minut). Međutim, gosti ponovo dolaze u vođstvo bez obzira na apsolutnu dominaciju crno-belih u skoku (53 nasparm rivalovih 28. u 39. minutu).

Bilo je 71:74, nepuna dva minuta pre kraja, a zatim i 73:76, a Gavrilović je smanji na 75:76, posle čega Vilijams-Gos dovodi crno-bele u vođstvo 77:76, 40 sekundi pre kraja.

Do kraja susreta viđena je rezultatska klackalica, u kojoj su se gosti bolje snašli i zasluženo slavili.

PARTIZAN – OLIMPIJA 77:78 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.800. Sudije: Dragojević, Radojković, Savović.

PARTIZAN: Miler 5, Vilijams-Gos 16, Tadić, Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 6, Tomić, Pecarski 6, Gavrilović 17, Andrić 3, Stevanović 6, Šalić 2.

OLIMPIJA: Kastrati, Radulović 4, Oliver 16, Špan 20, Bubnić 6, Badžim 9, Morgan 6, Lorbek 9, Jurček, Hrovat 8.

Zadar - Crvena zvezda  (18)

TABELA: Cedevita 6-3, Budućnost 7-1, Crvena zvezda 6-2, FMP 5-4, Partizan 5-4, Olimpija 4-5, Mornar 4-5, Mega 3-6,  Igokea 3-5, Cibona 3-5, Zadar 3-5, MZT 2-6.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.