ABA LIGA: Feldin uništio Cedevitu, Zvezda moćna u derbiju Jadrana!

14.01.2018. 20:41
Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press
Crveno-beli ubedljivi u 16. kolu ABA lige.

Crvena zvezda je ubedljivo savladala Cedevitu rezultatom 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26) i napravila džinovski korak ka obezbeđivanju jedne od prve dve pozicije uoči plej-ofa, koje garantuje prednost domaćeg terena u prvoj rundi doigravanja. Crveno-beli su odigrali perfektno prvo poluvreme koje su dobili rezultatom 54:29 i već tada rešili pitanje pobednika. Gostima iz Zagreba je presudio surovi Džejms Feldin. Bek Zvezde je u prvih 20 minuta pogodio šest trojki iz sedam pokušaja (20 poena za 14 minuta na terenu), a sjajni su u tom periodu bili i Matijas Lesor (devet poena, sedam skokova) i Tejlor Ročesti (osam poena, šest asistencija). Feldin je na kraju stao na 27 poena i pokazao da se vraća u formu koja ga je krasila tokom decembra, dok je Ročestio zabeležio dabl-dabl (15 poena i 10 asistencija).

EP U RUKOMETU: Srbija razočarala protiv Švedske, ali još nije gotovo

ZVEZDAŠI U TRANSU: Dženkins se javio pred povratak u Beograd! (FOTO)

Ekipa Dušana Alimpijevića je odlično reagovala u punoj dvorani „Aleksandar Nikolić“ posle poraza od Budućnosti i Anadolu Efesa. Lesor i Ročesti su pokrenuli domaćina, a Feldin je poput snajperiste izrešetao koš gostiju. Odbrana Beograđana je odlično funkcionisala, dok je napad bio gotovo savršen. Gosti su delovali izgubljeno u prestonici Srbije, kao da im pobeda u ovoj utakmici ne bi praktično donela drugu poziciju uoči plej-ofa.

Zvezda je kao furija odigrala prvo poluvreme na krilima briljantnih izdanja stranaca, a gas nije "pustila" ni u trećoj deonici u kojoj se razigrao i Milko Bjelica. Zvuči nestvarno, ali šampion Jadrana i Srbije je u jednom od derbija šampionata u jednom trenutku imao i 34 poena prednosti (72:38 u 30. minutu).

Cedevita je konačno pokazala znake života u poslednjoj deonici i koliko-toliko sačuvala čast u Beogradu. Nedovoljno za prelaznu ocenu, jer ju je Zvezda bukvalno "oduvala" sa parketa. Crveno-beli imaju sada pobedu više od Cedevite i bolji međusobni skor, što je velika prednost pred finiš regularnog dela sezone u regionalnom takmičenju.

CRVENA ZVEZDA 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

GLEDALACA: 6.345.

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 2, Davidovac 4, Lazić 2, Antić 1, Feldin 27 (6/9 za tri), Janković 4, Ročesti 15 (10 as), Lesor 11 (9 sk), Enis 5, Jovanović, Bjelica 11.

CEDEVITA: Ukić 5, Perković, Džonson, Katić 2, Nikols 13, Slavica 4, Žganec 11, Musa 8, Čeri 12, Markota 3, Stipanović 8, Marfi.

Zadar - FMP 21.00

TABELA: Budućnost 14-2, Crvena zvezda 13-3, Cedevita 12-4, Mornar 9-7, Partizan 8-8, FMP 7-8, Zadar 7-8, Igokea 6-10, Cibona 6-10, Mega 5-11, Olimpija 5-11, MZT 3-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.