3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

ABA LIGA: FMP i Budućnost odigrali su zanimljiv meč čiji će rezultat zanimati večite rivale (FOTO)

14.01.2019. 19:58
Matic Rebec
Matic Rebec / Izvor: Foto: FMP
Kompletirano 15. kolo regionalnog takmičenja.

Košarkaši Budućnosti savladali su u poslednjem meču 15. kola FMP u Železniku sa 87:70 (20:16, 28:16, 13:16, 22:26) i tako ostvarila 10. pobedu u sezoni, dok jedomaćin pretrpeo deveti poraz. Branilac titule slomio je otpor domaćina u drugoj četvrtini kada je stekao dvocifrenu prednost koju nije ispuštao do kraja meča i ostvario zasluženi trijumf.

TOMIĆ DONEO ODLUKU: Dobrić kapiten protiv Valensije (FOTO)

GOTOVO: Bivši košarkaš Crvene zvezde potpisao ugovor do 2021. godine (FOTO)

Prva četvrtina protekla je u čvrstoj igri u kojoj je Budućnost češće bila u vođstvu, ali su Panteri uspeval ida prate Podgoričane tokom prvih 10 minuta. Ipak, branilac titule je meč prelomio u drugoj četvrtini pošo je veći broj igrača bio raspoložen kod gostiju, dok je u FMP-u na visini zadatka bio samo Apić. Budućnost je na velikom odmoru imala prednost 48:32 i to vođstvo je uspela da sačuva tokom drugog  poluvremena mada je domaćin pokušao da pripreti krajem treće i početkom četvrte deonice, ali bez pravog rezultata.

Daleko najbolji u redovima domaćina i jedini dvocifreni bio je Dragan Apić sa 26 poena, dok su Ret i Rebac imali po osam. Erl Klark je sa 17 poena bio najefikasniji kod Budućnosti, dok je Filip Barović postigao jedan poen manje.

Pogledajte kako izgleda zanosna slovačka teniserka Dominika Cibulkova.