IZNENAĐENJE U LAKTAŠIMA: Igokea nanela prvi poraz Zvezdi

10.10.2021. 18:23
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: Foto: ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna
Domaćin stekao nedostižnu prednost u prvom poluvremenu.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Laktašima od Igokee sa , u trećem kolu ABA lige. Bio je to prvi poraz crno-belih u regionalnom takmičenju koji su potpuno podbacili u ovom meču i nisu bili ni blizu nivoa utakmcie protiv Makabija u Evroligi.

JOŠ KOLO DO KRAJA ABA: Sad je mnogo jasnije – evo na koga će Zvezda u plej-ofu

ABA LIGA: Mega preživela DRAMU! Smit u produžetku SRUŠIO Krku (VIDEO)

CRVENO-BELI ZASENILI VELIKANE: Podatak koji će OBRADOVATI sve navijače Zvezde!

Od starta meča Igokea je bila ta koja je igrala sa više energije i mnogo snažnije u odbrani što se vrlo brzo odrazilo i na rezultat pa je na polovini prve deonice prednost domaćina bila 16:6. Slabo je Zvzeda igrala u odbrani, napad je tako bio problematičan i domaćin je vodio 21:14 na prvom malom odmoru. Još gore je sve bilo po goste u drugoj četvrtini. Spolja ništa nije mogla da pogodi ekipa Dejana Radonjića dok je Igokea i dalje bila vrlo agresivna u odbrani, pa su crveno-beli vrlo teško dolazili do koša. Domačin je konstantno držao dvocifreno vođstvo, da bi u završnici stigao i do 22 poena prednosti koliko je bilo na poluvremenu.

Tek se u nastavku malo razbudila Radonjićeva ekipa. Zvezda je počela da igra mnogo angažovanije u odbrani, pogodili su crveno-beli i prvu trojku, dok je Igokea počela da se muči u napadu pa je njena prednost pred poslednju četvrtinu bila prepolovljena 54:44. Nastavila je Zvezda sa istom agresivnošću u poslednhjoj četvrtini i uspela da stigne do 56:51 u 34. minutu. Međutim, propustila je Zvezeda nekoliko napada da se dodatno približi, a na scenu stupio nekadašnji igrač crveno-belih Aleksa Radanov pa je Igokea u 36. minutu ponovo imala dvocifrenu prednost 62:51. Tu je pitanje pobednika i definitivno bilo rešeno, iako su gosti do kraja uspeli da izvuku poraz sa pristojnijom razlikom nego što je delovalo da će to biti.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova gostuju u Laktašima ekipi Igokee u okviru trećeg kola ABA lige. Crveno-beli u ovaj meč ulaze posle odličlne igre u Evroligi i slavlja protiv Makabija u Tel Avivu.

Zvezda je u prethodna dva kola ABA lige ostvarila obe pobede protiv Splita i Budućnosti, dok je Igokea poražena od FMP-a i zatim slavila protiv čačanskog Borca.

Iako trener crveno-belih Dejan Radonjić ni na ovom meču ne može da računa na Branka Lazića, Maika Cirbesa i Arona Vajta, ali bez obzira na to branilac titule u regionalnom takmičenju u ovaj meč ulazi sa statusom favorita.

40. minut
Kraj utakmice, Igokea je slavila 75:68.
37. minut
Igokea je napravila seriju 11-2 i vodi 67:53.
36. minut
Ponovo je Igokea uspela da stigne do dvocifrene prednosti 62:51.
34. minut
Potpuno se Zvezda vratila u meč, Mitrović je postigao koš uz faul. Nije iskoristio bacanje, ali je Zvezda prišla na 56:51.
33. minut
I dalje Igokea ima dvocifrenu prednost 56:46.

IV ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Igokeina prednost sa poluvremena je prepolovljena 54:44.
28. minut
Zvezda je prišla na ispod 10 poena zaostatka posle poena Kalinića, 51:42.
27. minut
Nekoliko dobrih poteza Mitrovića, Zvezda je smanjila na 51:37, a Dragan Bajić reaguje tajm-autom.
25. minut
Uspela je Zvezda da poveže nekoliko dobrih akcija, ali prednost Igokee je i dalje visoka, 48:31.
22. minut
Kaloinić pogađa prvu trojku za Zvezdu, rezultat je 45:27.

III ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Igokea vodi 44:22.
19. minut
Raste prednost Igokee koja ima 19 poena prednosti, 39:20.
17. minut
Nastavlja Igoeka sa dobrom igrom i vodi 32:18.
15. minut
Stiže Igokea do dvocifrene prednosti 27:16 poenima Radanova. Radonjić ponovo traži tajm-aut.
13. minut
Igokea čuva vođstvo i u nastavku 25:16.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Igokea vodi 21:14.
9. minut
Uspela je Zvezda da zaustavi nalet domaćina, ali posle trojke Igokea vodi 19:12.
6. minut
Trojkom Starksa Igokea stiže do vođstva 14:6, a Dejan Radonjić reaguje tajm-autom.