ABA LIGA: Jadranski velikan na pragu ISPADANJA, Makedonci pred elitom

17.04.2019. 19:53
Lovre Bašić
Lovre Bašić / Izvor: Foto: Zadar/Zvonko Kucelin
Veliki brejk.

Košarkaši Zadra poraženi su u prvom meču baraža za opstanak u ABA ligi od ekipe MZT-a rezultatom 83:89 ((18:30, 18:27, 25:22, 22:10). Gosti su sjajno otvorili meč, već u prvoj četvrtini došli su do dvocifrene razlike koja je do poluvremena porasla na plus 21 (57:36) što je bilo nedostižno za Zadrane.

OGLASIO SE BJELICA: Otkrio lične planove, ali i prvu stvar kojoj se okreće po završetku sezone (FOTO)

NOVI SKANDAL U PODGORICI: Napadnut trener Crvene zvezde i igrači, leteli topovski udari...

BRUKA I SRAMOTA: Evo šta GRMI u Morači sat vremena pre početka meča između Budućnosti i Zvezde!

Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je krilni centar Andrija Bojić koji je bio blizu dabl-dabla sa 24 poena i devet skokova, Amerikanac Vudard je dodao 22, a Ive Ivanov 19. Kod zadrana jedini raspoloženi bili su Božić i Litl. Luka Božić je bio blizu tripl-dabl učinka sa 19 poena, deset uhvaćenih lopti i osam asistencija, dok je Litl postigao 18 koševa, uz katastrofalan šut za tri poena (1/7).

Baraž za opstanak u ABA ligi igra se na dve dobijene utakmice, a MZT će meč loptu za povratak u jadransku elitu imati u Skoplju.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.