ABA LIGA: Karpoš "naljutio" Zvezdu na početku, a onda je usledio DEBAKL (VIDEO)

14.02.2017. 19:38
Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić / Izvor: MN Press
U Skoplju je odigrana premijerna utakmica 23. kola regionalnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Karpoš Sokoli, u premijernoj utakmici 23. kola ABA lige. Ekipa Dejana Radonjića je samo na početku utakmice u Skoplju gubila (i sa 18:8), ali je onda postepeno preuzimala inicijativu pa je na kraju bilo 98:61 (23:24, 26:13, 21:12, 28:12). Zvezda trenutno ima učinak 22-1, a Karpoš 9-14.  Najviše poena za goste iz Beograda postigao je kapiten Luka Mitrović, koji je za 15 minuta ubacio isto toliko poena, a pratili su ga Ognjen Kuzmić sa 14, Marko Simonović 13, kao i trio Dobrić - Gudurić - Tompson, sa po deset poena. Za Karpoš, Dragan Labović je postigao 20 poena.

Posle 18:8 za Karpoš na početku meča, Zvezda je polako preokretala meč u svoju korist. U poslednjim trenucima uvodne četvrtine, Zvezda je stigla do izjednačenja od 23:23, ali je Peri sa linije slobodnih bacanja pogodio za 24:23. Zvezda je u drugoj četvrtini preokrenula rezultat i na poluvreme otišla s dvocifrenom prednošću, 49:37. Beogradski tim do kraja nije ispuštao prednost, već je samo povećavao i na kraju je ostvario ubedljiv trijumf.

GLEDA ZVEZDU UŽIVO: Svi se pitaju, za koga navija Pero Antić? (FOTO)

Zvezda je večeras imala mnogo bolji učinak za dva nego za tri poena. Za dva su izabranici Dejana Radonjića šutirali 31/38 (82 %), a za tri poena 8/20 (40 %). Ovaj trijumf predstavlja odličnu uvertiru za turnir Kupa Radivoja Koraća. U četvrtfinalu, Zvezda će u četvrtak, u Nišu igrati protiv Vršca.

Kad Jović lupa BLOKADE, sve "PUCA" (VIDEO)

Karpoš Sokoli - Crvena zvezda 61:98 (24:23, 13:16, 12:21, 12:28)

KARPOŠ SOKOLI: Jakimovski-, Peri 8, Sokolov 2, Penov-, Sapundžijev -, Trajkovski 18p, 8sk, Bakoč, Šepa 4, Knežević-, Labović 20, 6sk, Zeković 4, Mavra 5

CRVENA ZVEZDA: Volters-, Tompson 10, Mitrović 15, Lazić 2, Simanić 3, Dobrić 10, Simonović 13, Rakićević 3, Dženkins 10, Gudurić 10p, 5sk, 7as, Jović 8p, 5as, Kuzmić 14, 4sk.