ABA LIGA: Katastrofalna igra Zvezde u Laktašima, ubedljiv trijumf Igokee (VIDEO)

27.12.2020. 18:39
KK Igokea
KK Igokea / Izvor: Foto: Igokea/Nikola Vuruna
Drugi poraz crveno-belih.

Košarkaši Igokee u potpunosti su nadigrali Crvenu zvezdu u 12. kolu ABA ligi i trijumfovali sa 85:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22). Domaćin je na terenu bio još ubedljiviji nego što to krajnji rezultat pokazuje, a Dejana Radonjića koji je po drugi put debitovao na klupi Crvene zvezde čeka veliki posao bez obzira što su crveno-beli bili lišeni pomoći Džordana Lojda koji se oporavlja od korona virusa.

DELIJE EMOTIVNE: Sedam godina nije to uradio - Radonjićevih startnih 5 za povratnički meč u Zvezdi (FOTO)

JOKIĆ IMA SAVET ZA MELOUNA: Porter je stvarno talentovan momak, potrebno je više da ga koristimo

PETRUŠEV U PARTIZANU? Mijailović OTKRIO detalje PREGOVORA

Od starta je Igokea pokazal da nije slučajno u vrhu ABA lige. Domaćin je pogađao iz svih pozicija, bez obzira da li se radilo o pokušajima za dva ili tri poena, dok je na drugoj strani bilo evidentno mnogo problema u napadu crveno-belih pa je Igokea u 7. minutu stigla i do prve dvocifrene prednosti na meču 19:6. Zvezda je do prvog malog odmora uspela samo da susti zaostatak na jednocifeni. Ništa bolje nije bilo po izabranike Dejana Radonjića ni u drugoj četvrtini. Igokea je nastavila da buši koš Crvene zvezde, odbrana kao da nije postojala, dok je u napadu škripalo na sve strane. Svaku grešku Zvezde, a bilo je ih je, Igoeka je maksimalno korisila pa je dmaćin na poluvremenu imao i neočekivanih 22 poena prednosti 50:28.

Drugo poluvreme je dobro počelo za Zvezdu koja je vezala dve trojke preko Dobrića i Davidovca, ali taj zamah je vrlo brzo zaustavljen od strane Igokee koja je brzo uzvratila. Domaćin je nastavio sa odličnim šutem neometan Zvezdinom nepostojećom odbranom pa je sa tri vezane trojke i uz jedno pogođeno slobodno bacanje Ilića Igokea povela 67:38 u 27. minutu, da bi na poslednji mali odmor domaćin otišao sa poen manjom prednošću. Poslednja četvrtina bila je bukvalno odrađivanje posla za odličnu Igokeu koja je uspela da stigne i do vođstva od 31 poena razlike kada je Talić pogodio slobodno bacanje 76:45 u 32. minutu, da bi na kratko imala Igokea i 33 poena viša, a zatim  mirno privela meč kraju i nanela Zvezdi ubedljiv poraz, iako je tim sa Malog Kalemegdana do kraja meča uspeo da smanji razliku.

IGOKEA - CRVENA ZVEZDA 85:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22)

DVORANA: Laktaši.

SUDIJE: Boltauzer, Koljenšić, Majkić.

IGOKEA: Vulić 5, Klemons 13, Atić 10, S. Simanić, Jošilo 7, Talić 11, Ilić 4, Pot 9, Voler 4, Karmajkl 14, Fundić 8, Kondić.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 8, Hol 2, Volden 10, Uskoković 1, Davidovac 9, Lazić, Rit 2, Dobrić 10, Jagodić Kuridža 6, Simanić 3, Kuzmić 7, Kolom 7.