ABA LIGA: Mega nije izdržala, Cedevita slavila u Zagrebu (FOTO)

15.01.2017. 14:27
Mega
Mega / Izvor: MN Press
Ekipa iz Sremske Mitrovice pretrpela 13. poraz.

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da dođu do trijumfa u Zagrebu, pošto je ekipa Cedevite došla do pobede sa 89:85 (18:24, 26:12, 19:28, 26:21) posle uzbudljice završnice u kojoj je Jovan Novak dva puta bio neprecizan sa linije za tri poena.

Ekipa Dejana Milojevića je dobro ušla u meč i konstantno bila u prednosti tokom prve četvrtine, da bi u sedmom minutu došla do vođstva 19:10 posle trojke Novaka. Domaćin je uspeo na kratko da prekine dobar period Meg koja je ipak uspela da sa prednošću ode na prvi mali odmor. Potpuno drugačija slika viđena je u drugoj deonici. Cedevita je zaigrala mnogo bolje i mada je Mega čuvala vođstvo u prva četiri minuta, posle toga je domaćin preuzeo rezultatsku kontrolu meča predvođen odličnim Babićem. Pokušala je Mega da uzvrati, ali je na poluvremenu Cedevita ipak bila u prednosti.

Veliki odmor više je prijao poletarcima iz Sremske Mitrovice, iako je Cedevita u 24. minutu imala prvu dvocifrenu prednost (52:42). DOmaćin je dugo uspevao da sačuva vođstvo, ali su Čančar, Kaba i Novak pokrenuli goste i serijom 13-2 Mega je pred odlučujuću četvrtinu otišla sa poenom prednosti (64:53). Međutim, razigrao se kod domaćina Boutrajt u poslednjoj deonci, a uz pomoć Babina i Krušlina Cedevita je stekla pet poena prednosti tri minuta pre rkaja (83:78). Uspela je Mega preko Zagorca da se vrati u igru za pobedu, a u poslednjih 60 sekundi bilo je 86:85 za Cedevitu. Ipak, Novak je promašio dva puta za tri poena, a Babić i Katić osigurali su trijumf domaćinu.

CEDEVITA - MEGA LEKS 89:85 (18:24, 26:12, 19:28, 26:21)

DVORANA: Dom sportova

SUDIJE: Javor, Dragojević, Majkić

GLEDALACA: 500

CEDEVITA: Džejms 3, Krušluin 4, Boutrajt 14, Katić 11, Babić 27, Žganec, Musa 2, Bilan 12, Šurna 7, Begić 5, Arapović 4.

MEGA LEKS: Mušidi 11, Rebić, Jaramaz 2, Spasojević 18, Glogovac, Kaba 7, Zagorac 15, Čančar 5, Simeunović 1, Novak 16, Kapetanović, Marelja 10.

Karpoš Sokoli - Cibona 76:70

TABELA: Crvena zvezda 17-0, Partizan 14-3, Cedevita 13-5, Budućnost 13-5, Cibona 11-7, Igokea 9-9, Olimpija 7-10, Karpoš Sokoli 6-12, Zadar 6-12, Mornar 6-11, FMP 6-11, Mega Leks 5-13, MZT 5-13, Krka 5-12.