ABA LIGA: Mega POKLEKLA u drami u Skoplju (FOTO)

28.01.2017. 18:52
Mega
Mega / Izvor: MN Press
Ekipa Dejana Milojevića poražena od "fenjeraša" u derbiju začelja regionalnog takmičenja.

Ekipa Mega Leksa je poražena u Skoplju u derbiju začelja i to u dramatičnoj završnici, iako je domaćin skoro ceo meč imao inicijativu i dominaciju.

Naš tim je dobro otvorio susret sa „fenjerašem“ ABA lige, u trećem minutu imao „plus pet“ (2:7, 3.minut), ali je MZT ubrzo preokrenuo rezultat u svoju korist (8:7, 5.minut). Usledila je potom rezultatska klackalica, da bi domaćin dodao gas i odmakao na „plus šest“ krajem prve deonice.

PONOVO GA POMINJU: Džiletu nude mesto SELEKTORA (FOTO)

U drugom periodu Mega se primakla na koš zaostatka, ali su Skopljanci ponovo pobegli, ovom prilikom na sedam poena viška (31:24, 14.minut).

Makedosnki tim je u narednim minutima održavao vođstvo od pet, šest poena, koje izabranici Dejana Milojevića nisu uspeli da anuliraju.

(NE)PRAVDA: „Sportando“ proglasio Radonjića za trenera 20. KOLA, Evrolige, ali izostavio Kuzmića iz petorke! (FOTO)

Kako je meč odmicao tako je MZT Skoplje dobijao sve više na sigurnosti i postepeno povećavao koš razliku, u 20. minutu je Drenovac postigao trojku za 42:31, na šta je uzvratio Spasojević istom merom, ali je potom Skot sa linije penala postavio rezultat na poluvremenu – 44:34.

U nastavku se borba rasplamsala, gosti su preko Kabe i Marelje smanjili vođstvo Skopljanaca, ali Lalić i Skot, sa druge strane, nisu dozvolili rivalu da se primakne. Naprotiv, ponovo je domaćin obezbedio „plus sedam“ (50:43, 25.minut), kada je Dejan Milojević uzeo tajm-aut s namerom da zaustavi motivisanog protivnika, ali ništa se značajnije nije promenilo u odnosu snaga do kraja trećeg perioda.

Naprotiv, MZT Skoplje je odmakao na 68:56, a publiku je na noge dizao Klof sjajnim zakucavanjima, a situacija na terenu i na semaforu se nije menjala ni u u poslednjoj deonici, 71:61, 33. minut.

Ipak, usledilo je opuštanje domaćina i period nešto bolje igre Mega Leksa i poenima Čančara, a zatim Novaka smanjuje se razlika na 71:69 u 36. minutu.

ŠUŠKA SE, ŠUŠKA: Zvezdaš na meti SELTIKSA! (FOTO)

Dva minuta pre kraja susreta Skopljanci su imali "plus četiri" 73:69 i sve to je nagoveštavalo da će publika u skopskoj dvorani "Jane Sandanski", ipak, da prisutvuje uzbudljivoj završnici.  I dogodila se drama, u poslednji minut utakmice iušlo se kod 73:71 (Rebić sa linije penala).

I tada se dogodila neverovatna promena, Drenovac je izgubio loptu, a Čančar je doveo Megu u vođstvo 73:74 na početku 40. minuta, zatim je Klof iskoristio jedno slobodno bacanje i u poslednjim sekundama susreta na semaforu je stajalo 74:74.

Jedno bacanje je potom iskoristio Tajms za 75:74, a potom i izblokirao Novaka, pa zabeležio defanzivan skok. Bila su to tri pobednička poteza.

A s druge strane, Mega je propustila veliku priliku da izgubljen meč pretvori u trijumf, jer je na kraju slavila ekipa, koja je u četvrtoj četvrtini ubacila svega sedam poena...

MZT SKOPLJE – MEGA LEKS  75:74 (23:21, 21:13, 24:22, 7:18 )

DVORANA: „Jane Sandanski“.

GLEDALACA: 350.

SUDIJE: Pukl, Juras, Dragojević.

MZT SKOPLJE: Klark, Tajms 7, Van Ostrum 4, Sinovec 4, Mekić, Đuroski, Klof 15, Simonovski 6, Drenovac 12, Mladenovski, Skot 17, Lalić 10.

MEGA LEKS: Mušidi 3, Rebić 8, Jaramaz 2, Spasojević 14, Kaba 12, Zagorac 13, Čančar 10, Simeunović, Tejić, Novak 10, Kapetanović, Marelja 2.

Crvena zvezda - Mornar (18)

Tabela: Crvena zvezda 19-0, Partizan NIS 15-4, Cedevita 13-6, Budućnost 13-6, Cibona 11-8, Union Olimpija 9-10, Igokea 9-10, Mornar 7-12, FMP 7-12, Karpoš Sokoli 7-12, Krka 6-13, Zadar 6-13, Mega Leks 6-14, MZT Skoplje 6-14.