ABA LIGA: Murić presudio Partizanu, Cedevita slavila u paklu Pionira (FOTO)

22.12.2018. 21:09
Rade Zagorac
Rade Zagorac / Izvor: MN Press
Zagrepčani se revanširali za poraz sa starta sezone.

Košarkaši Partizana nisu uspeli da savladaju Cedevitu i u Beogradu. Gosti iz Zagreba su se revanaširali za poraz u prvom kolu i slavili sa 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) što je veća razlika od one kojom su poraženi na domaćem terenu u prvom kolu, što im daje prednost u odonsu na crno-bele u borbi za poziciju u plej-ofu.

Obe ekipe su ušle sporije u meč što se odrazilo i na rezultat, pa je posle četiri minuta igre bilo tek 9:7 za Partizan. Nekoliko čudnih sudijskih odluka prilično je izbacilo iz takta  igrače crno-belih i raspalilo publiku u punoj dvorani ''Aleksandar Nikolić'', ali četa Andree Trinkijerija nije to iskoristila. Nastavilo se sa tvrdom igrom do kraja deonice, a Partizan je na prvi mali odmor otišao sa vođstvom 18:17.

I druga četvrtina je krenula u sporijem ritmu i sa mnogo promašaja, ali je Partizan i dalje imao vođstvo 22:20 u 13. minutu. Međutim, od tog trenutka crno-beli kao da su nestali sa parketa. Cedevita je zaigrala bolje, a trojkama Pulena i nekadašnjeg igrača Partizana Eda Murića, gosti su napravili seriju 17-3 i u 18. minutu stekli prvu dvocifrenu prednost na meču 37:25, a 12 poena su Zagrepčani imali i na poluvremenu.

Odlično je Partizan počeo drugo poluvreme, crno-beli su igrali bolje u odbrani i uz dobra rešenja u napadu uspeli da naprave seriju 13-2 i u 24. minutu priđu na samo poen zaostatka 44:43. Ipak, gosti su uspeli da odgovore na nalet Partizana i potpuno ga zaustave, ali nisu uspeli da ponovo odu na dvocifrenu razliku. Partizan je posle žestokog naleta početkom deonice ostao malo bez energije, ali su crveno-beli ostali blizu Cedevite koja je pred poslednju deonicu imala šest poena prednosti (60:54).

U uvodnim minutima poslednje četvrtine bilo je malo koševa, Partizan je uspeo da priđe na 60:59 u 32. minutu, ali ponovo je Cedevita imala način da odgovori na igru domaćih, pa su gosti u 35. minutu vodili 69:61. Međutim, posle dva i po minuta bez poena Partizan je bolje reagovao i prišao na 69:66, da bi Stipanović pogodio i u poslednji minut su gosti ušli sa vođstvom 71:66. Uspeo je Partizan da se odbrani, Marinković je postigao poene, a odmah su crno-beli uspeli da oduzmu loptu, ali je Pejdž promašio zicer da bi Murić postigao trojku i tako presudio bivšem klubu.

PARTIZAN - CEDEVITA 71:76 (18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Pukl, Petek, Nedović.

GLEDALACA: 7.000.

PARTIZAN: Pejdž 14, Si 8, Marinković 11, Gegić, Veličković 12, Pecarski, Tanasković, Zagorac 10, Janković, Lendejl 12, Gagić 4, Nikolić.

CEDEVITA: Pulen 19, Kobs 13, Krušlin 10, Katić, Bajo, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 7, Ramljak 2, Mustapić, Murić 13.

Krka - Budućnost (18)

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 8-3, Cedevita 8-4, Mega 8-4, Partizan 6-6, Cibona 5-7, FMP 5-7,  Olimpija 4-7, Igokea 4-8, Zadar 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.