ABA LIGA: Nekompletna Zvezda demolirala Igokeu kao najavu za derbi (VIDEO)

11.11.2019. 22:36
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press
Kompletirano šesto kolo.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Igokeu u poslednjem meču šestog kola ABA lige sa 103:61 (29:18, 24:18, 23:17, 27:16) i tako ostvarili četvrtu pobedu u sezoni, dok su gosti iz Laktaša doživeli peti poraz. Crveno-belima nije bio problem ni što su bili bez Filipa Čovića i Stratosa Perperoglua pored već duže odsutnog Derika Brauna da ostvare ubedljiv trijumf i naprave odličnu uvertiru u regionalnom takmičenju pred derbi protiv Partizana koji se igra u narednom kolu.

PROMENIO SREDINU: Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde se vratio u bivši klub

ABA LIGA: Krka stigla do polovičnog učinka, peti poraz Mege

ITALIJA BRUJI O MILOŠU: Magični POTEZ Teodosića opčinio navijače Virtusa (VIDEO)

Igokea je u ovom meču uspela da bude ravnopravan rival samo u prva tri minuta do rezultata 6:6. Od tog trenutka su gosti bili samo nemi posmatrači sve što se dešavalo u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Lorenco Braun bio je izuzetno raspoložen i predvodio je crveno-bele u prvoj četvrtini ukravši tri lopte, pa je domaćin prvu deonicu završio sa dvocifrenom prednošću. Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku. Zvezdu je odlično služio i šut za tri poena u čemu je u prvom poluvremenu prednjačio Bili Beron, a rednost je ubrzo iznosila i 23 poena (43:20). Nisu izabranici Andrije Gavrilovića samo trojkama razbijali Igokeu, pošto je dobru rolu u drugoj deonici imao i Majkl Odžo kojeg centri Igokee jednostavno nisu mogli da sačuvaju, a na velikom odmoru je Zvezda imala 25 poena viška.

Sa pola gasa je Zvezda nastavila u drugom poluvremenu. Ekipa Igokee je ličila na razbijenu vojsku, a Gavrilović je mogao da dozira minutažu igračima i sačuva ih za meč protiv Asvela u okviru Evrolige. Čak ni u takvoj situaciji nisu gosti uspevali da se približe, a razlika je u 23. minutu stigla i do 31 poena (61:30). Poslednjih 10 minuta bili su samo odrađivanje posla, Zvezda je rutinski kontrolisala utakmicu i ostvarila laku i ubedljivu pobedu.

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 103:61 (29:18, 24:18, 23:17, 27:16)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Koljenšić, Jovšić, Mrdak.

GLEDALACA: 2.000.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 10, Braun 13, Davidovac, Nenadić 4, Lazić 7, Faje 3, Beron 19, Dobrić 13, Gist 13, Dženkins 6, Simanić 7, Odžo 8.

IGOKEA: Evans 16, Simeunović, Talić, Lešić 5, Karniauskas, Nikolić, Grin 15, Stević 4, Von 19, Ilić 2, Kočić.