ABA LIGA: Panteri se ne šale, pokidani Vukovi za prvo mesto (FOTO)

18.10.2019. 20:14
KK FMP
KK FMP / Izvor: Foto: Cibona/Ivan Santro
Ubedljiv trijumf protiv Cibone.

Košarkaši FMP-a nastavili su sa doličnim igrama u ABA ligi, pošto su u trećem kolu regionalnog takmičenja ostvarili i treću pobedu u Zagrebu protiv Cibone 81:63 (16:16, 17:14, 24:21, 24:12) i tako se makar na jedno veče osamili na prvoj poziciji na tabeli.

KAKAV BI TO ZEMLJOTRES BIO: Evroligaš je letos želeo da dovede Dvejna Vejda (FOTO)

Prvi pik sa drafta propušta početak NBA sezone

BAŠ ME BRIGA ZA DOMAĆE LIGE! Bertomeu PROGOVORIO o širenju Evrolige, evo šta OVO znači za Zvezdu i Partizan

Prvo poluvreme u Zagrebu nije donelo veću prednost nijednom timu, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Panteri su uspeli tek u drugoj četvrtini da stignu do tri poena prednosti koliko su imali i na poluvremenu. Bolje je zaigrao FMP u nastavku i već tokom treće četvrtine uspeo da poveća vođstvo, da bi meč prelomio u poslednjih 10 minuta. Panteri su igrali sjajno u odbrani poslednju četvrtinu i uz odličan napad na kraju ostvarili ubedljivu pobedu i naneli Ciboni treći poraz.

Duop Rit bio je najbolji u FMP-u sa 19 poena, dok je Marko Jeremić dodao 15. U redovima Cibone je jedini dvocifreni sa 10 postignutih poena bio Ivan Novačić.