ABA LIGA: Dramatičan derbi, serija grešaka i pobeda Partizana (FOTO)

17.11.2019. 19:34
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press
Peti trijumf crno-belih u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana savladali su u prvom ovosezonskom Velikom derbiju Crvenu zvezdu 75:72 (26:19, 17:18, 13:18, 17:19) u utakmici sedmog kola ABA lige koju je obeležilo čak 68 slobodnih bacanja na obe strane. Crno-beli su stigli do pete pobede u sezoni, dok je Zvezda pretprela i treći poraz.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Igra mačke i miša, Srbija ubedljiva protiv Albanije

RADONJIĆ MELJE U BUNDESLIGI: Lučić vodio Bavarce do SEDMOG uzastopnog trijumfa!

UDARIO SRBIN NA SRBINA: Pešić ugostio Džikića, jedan je odneo UBEDLJIVU pobedu!

Crveno-beli su bolje počeli meč i uspeli da dođu prednosti, ali su izabranici Andree Trinkijerija uspeli da dođu do potpunog preokreta do prvog malog odmora. U nastavku su crno-beli konstantno bili u prednosti, Zvezda je bila u poteri za večitim rivalom i uspela da se približi u samoj završnici zahvaljujući Čarlsu Dženkinsu i Fiipu Čoviću. Međutim, Čović je u poslednjme minutu sa nekoliko grešaka prokockao prilike da da Zvezda iskoristi napade i eventualno stigne do trijumfa, a crno-beli nisu propustili takav poklon.

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde odigraće od 20 časova u ''Štark'' areni prvi ovosezonski Večiti derbi, u okviru sedmog kola ABA lige. Posle dugo vremena Večiti derbi će rivali igrati, a da nijedan od njih nije na vrhu tabele regionalnog takmičenja. Ovo će biti 41. Večiti derbi u ABA ligi, a oba tima imaju po 20 pobeda.

Crvena zvezda i Partizan su trenutno na skoru od po četiri pobede i dva poraza, a crveno-beli su na petoj poziciji, jednu bolje plasirani od crno-belih samo zbog činjenice da imaju bolju koš razliku. Partizan je sezonu dobro počeo osvojivši Superkup ABA lige, koji Crvena zvezda nije uspela da odbarni senzacionalnim porazom od Primorske u četvrtfinalu. Posle odličnog početka u Evrokupu, crno-beli su vezali dva poraza, dok se Zvezda muči u Evroligi pošto je u osam kola ostvarila samo dve pobede, mada je i dva puta utakmice gubila posle produžetka.

40. minut
Kraj meča. Partizan je uspeo da savlada večitog rivala u neizvesnoj završnici.
39. minut
Davidovac i Čović približi su poenima Zvezdu na 73:70.
37. minut
Nemanja Gordić pogađa važnu trjku preko Odža i Partizan odlazi na šest poena prednosti 72:66.
34. minut
Kratak prekid dok su sudije odlučile šta će dosuditi posle prvobitnog faula Jankovića koji je izazvao verbalni sukob između Čovića i Zagorca. Posle svega samo bacanje za Čovića koje je on iskoristio. Usledili su poeni na obe strane i Jankovićev koš uz dodatno bacanje koje nje uspeo da iskoristi i ostaje 68:65.
33. minut
Gist je napravio faul u napadu, a zatim zaradio i tehničku zbog prigovora što mu je bila peta lična greška. Pejdž je iskoristio jedno bacanje, a Gordić novim poenima doneo vrno-belima prednost 64:58.
32. minut
Čović je pogodio trojku za izjednačenje, ali je Gordić odmah vratio trojku.

IV ČETVRTINA

30. minut
Partizan je i dalje uspevao da čuva vođstvo, ali je Dženkins pogodio trojku i Zvezda posle dužeg vremena vodi 55:54, ali je Volden poentirao na drugoj strani i crno-beli će u posldnjih 10 minuta ući sa poenom prednosti.
26. minut
Potpuno se Zvezda vratila u meč. Partizan nije iskoristio nekoliko napada, a Gist i Lazić su sa penala smanjili na 49:48. Ipak, Tomas takođe sa penalavraća na tri razlike 51:48.
25. minut
Braun je pogodio trojku, ali je na drugoj strani dobar ispod koša bio Tomas i Partizan čuva vođstvo 49:45.
23. minut
Jaramaz zakucava na početku treće četvrtine posle ukradene lopte, ali Beron iz prodora i Odžo košem uz dodatno bacanje smanjuju na 45:42. Međutim, sudje su dosudile i namernu Odžu, a Jaramaz je iskoristio dva bacanja, ali Partizannije uspeo da poentira iz dodatnog napada i ostalo je 47:42.

III ČETVRTINA

II POLUVREME

20. minut
Uspeva Zvezda da se približi u završnici trojkom Berona na 43:37 što je i rezultat prvog poluvremena.
18. minut
Brzo je Partizan uzvratio i poveo 43:29.
17. minut
Stigao je Partizan do nove maksimalne prednosti od 13 poena, ali su Kuzmić sa penala i Braun prvom trojkom Zvezde spustili zaostatak na jedbocifren 38:29.
15. minut
Serija grešaka Zvezde, raste prednost Partizana i ponovo je dvocifrena 36:25.
14. minut
Posle nekoliko neiskorišćenih napada Partizan i dalje čuva prednost 34:25.
12. minut
Zagorac pogađa prvu trojku za Partizan, a zatim je i Janković precizan, crno-beli vode 32:23.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine. Zvezda je uspela da malo popravi utisak u završnici prve deonice, ali Partizan vodi 26:19.
8. minut
Mnogo faulova, a poeni se uglavnom postižu sa linije penala. Mozli postiže koš uz dodatno bacanje, Partizan vodi sa maksimalnih devet poena prednosti 22:13.